پوشش متحرک استخر کردان

این پروژه یک سقف متحرک استخر دراستخر باغ  داخل ویلای خصوصی در کردان کرج به متراژ 80 متر مربع می باشد.

مساحت : 80 متر مربع
کاربری : پوشش متحرک استخر
محل پروژه : کردان-کرج
سال :  دی 1401
مشخصات سازه : آلومینیوم – پلی کربنات
جنس پوشش: پلی کربنات

پروژه پوشش استخر کردان

پروژه پوشش متحرک استخر کردان یکی از پروژه‌های کاربردی سازه چادری است که در سال‌های اخیر طرفداران زیادی پیدا کرده است. هدف این پروژه پوشش استخرهایی می‌باشد که در فضای باز در معرض باد، باران، سرما، گرما و یا انظار عموم قرار دارند.

پروژه پوشش متحرک استخر یا سقف تلسکوپی حاضر، ترکیبی از ورق‌های  پلی‌کربنات و سازه آلومینیومی می‌باشد. در صورت صلاح دید مهندسین تیم اجرایی و به در خواست مشتری امکان اجرای دیواره‌های پوشش با شیشه نیز وجود دارد.

اجرای پروژه پوشش متحرک استخر کردان

مهندسین و معماران پروژه  پوشش متحرک استخر کردان را به بهترین شکل ممکن و با مرغوب‌ترین متریال‌ها اجرا می‌کنند. اجناس باکیفیت به کار برده شده این پروژه، در اندازه‌های موردنظر برش داده می‌شوند.

این لت‌ها به‌وسیله اسکلت فلزی محکمی (آلومینیوم یا فولاد) به شکل سازه بر روی فریم موردنظر تعبیه می‌شوند؛ بدین صورت با هزینه‌ای مقرون‌به‌صرفه صاحب سقفی سبک و مقاوم برای استخر خود خواهید شد.

ویژگی‌های پروژه پوشش متحرک استخر

آنچه که محبوبیت این پروژه را بیشتر کرده است، باز و بسته‌شدن پوشش احداثی می‌باشد و از آن به‌عنوان سقف جمع‌شو بازشو نیز یاد می‌شود.

جنس کاور انتخاب شده علاوه بر زیبایی منحصربه‌فردی که دارد؛ یک عایق حرارتی فوق‌العاده مفید است و مانع از هدررفت انرژی در سرما و گرما می‌شود. از دیگر ویژگی‌های ممتاز پوشش متحرک استخر کردان می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • محافظت از استخر در برابر بادوباران
 • محافظت از استخر در برابر سرما و گرما
 • ممانعت از آلودگی آب استخر
 • ممانعت از آلودگی صوتی
 • شخصی‌سازی محیط و …

نکات ضروری قبل از احداث

پارامترهای متفاوتی وجود دارند که درنظرگرفتن آنها می‌تواند، در داشتن یک پوشش متحرک کاربردی و مقاوم نقش داشته باشد.

مشتریان محترم بایستی توجه داشته باشند که درنظرداشتن شرایط آب‌وهوایی برای انتخاب متریال‌های موردنظر بسیار مهم است. مواردی مانند شکل سقف، ابعاد، جنس، مواد اولیه، اندازه و … در طراحی و احداث سقف متحرک استاندارد با ماندگاری بالا نقش به سزایی دارند.

مشاوره گرفتن از تیم مجرب ما و ارائه‌دادن مشخصات مکان موردنظر می‌تواند در حفظ سرمایه و زمان اجرا مفید باشد.

نصب پوشش متحرک استخر کردان

پروژه پوشش متحرک استخر کردان بسیار حساس و پیچیده است و در صورت عدم اجرای صحیح، تلفات و خسارت‌های ناخوشایند جانی و مالی را به دنبال داشته باشد.

مهندسین و معماران پروژه پوشش متحرک استخر کردان آن در دو مرحله اجرا می‌کنند. اولین و مهم‌ترین مرحله احداث این پروژه زیرسازی و شاسی محیط می‌باشد؛ در این مرحله بدنه آلومینیومی (شاسی) استخر با زیرسازی کاملاً استاندارد جهت تحمل بار تحمیل شده بر آن ساخته می‌شود.

در مرحله دوم ریل‌ها بر روی شاسی تعبیه می‌شوند و لت‌های از پیش آماده شده بادقت فوق‌العاده بالایی به‌صورت هماهنگ به سازه وصل می‌شوند.

هزینه احداث پوشش تلسکوپی

جای هیچ شک و تردیدی نیست که هزینه این پروژه بسیار کمتر از یک  ساخت‌وساز سنگین با مصالح ساختمانی می‌باشد. بهتر است قبل از اجرای این پروژه پارامترهای تأثیرگذار بر روی قیمت نهایی آن را بشناسید. فاکتورهایی که به‌صورت مستقیم وغیر مستقیم بر قیمت اجرای این پروژه تأثیر می‌گذارند عبارتند از:

 • نوع موتور الکتریکی که جهت جمع‌کردن سقف از آن استفاده می‌شود
 • نوسانات بازار ارز و قیمت دلار (در قطعات و مواد اولیه وارداتی)
 • جنس کاور و مواد اولیه به کار برده شده
 • مساحت محیط موردنظر از نظر طول و عرض
 • لوازم جانبی و یراق‌آلات
 • تعداد نیروهای متخصص و …

سخن آخر

امروزه باتوجه‌به افزایش قیمت‌ها مردم به دنبال خدمات باکیفیت مرغوب، ارزان‌قیمت و البته ایمن و کاربردی هستند. سقف متحرک استخر روباز خدمتی ارزشمند به‌تمامی عزیزانی می‌باشد که دوست دارند بدون دغدغه به تصور ذهنی خود از استخرشان برسند. سقف متحرک ساینا با بهره‌مندی از سابقه درخشان کاری، تیم مجرب مهندسین و معماران، ارائه خدمات مشاوره قبل و پس از فروش؛ آماده احداث و ارائه خدمات باکیفیت بالا به‌تمامی مراجعین عزیز است.