سقف متحرک پارچه ای چیست؟

معرفی سقف متحرک پارچه ای

سقف متحرک پارچه ای یکی از سقف های نوین است که به وسیله ی آن می توان اوقات خوش و فوق العاده ای را در فضا های روباز به وجود آورد. اغلب ما عاشق وقت گذراندن در طبیعت و فضای آزاد هستیم. با استفاده از سقف متحرک شما می توانید بدون هیچ نگرانی اوقات خوشی را داشته باشید. نور مستقیم خورشید، باد، باران و برف از جمله عواملی هستند که شاید مانعی برای گذراندن وقت در هوای آزاد باشند. برای رفع این موانع استفاده از این نوع سقف راهکاری عالی می باشد. در محیط های مختلف مثل حیاط، باغ، ویلا، تراس و رستوران ها می توان از سقف متحرک استفاده نمود. سقف متحرک پارچه ای به صورت اتوماتیک و به کمک ریموت و یا سنسور های هوشمند باز و بسته شده و محدودیتی برای فضای شما ایجاد نمیکند.

مزایای سقف متحرک پارچه ای چیست؟

محافظت از فضای پوشش داده شده

به طور مثال اگر دارای یک استخر روباز در ویلای خود هستید، با وجود این سقف می توانید از استخر خود در برابر تابش شدید آفتاب و تبخیر آب و همچنین سقوط مواردی چون برگ و آلوده شدن آب جلوگیری نمایید. این موضوع برای تمام محیط ها و فضاهای باز مطرح می باشد. قطعا بارش برف و باران و تابش مستقیم آفتاب بر روی تراس و استخر باعث فرسودگی وسایل موجود در آن ها می گردد. بنابراین با داشتن سقف متحرک شما می توانید از محیط مورد نظر خود محافظت نمایید.

بالارفتن مدت زمان استفاده از فضا

دومین مزیت استفاده از سقف متحرک در امان ماندن از تغییرات آب و هوایی می باشد. تابش داغ نور خورشید در تابستان می تواند آزار دهنده باشد. در صورت وجود این نوع سقف شما می توانید در هر شرایط از فضای باز خود استفاده نمایید. قطعا استفاده از فضای باز در هوای بارانی و سرد یک اتفاق بسیار دلچسب و زیبا است. در مورد استخر و گلخانه نیز این موضوع وجود دارد. همانطور که گفته شد با وجود این نوع سقف شما می توانید در هوای سرد نیز از محیطتان خودتان به راحتی استفاده نمایید.

صرفه جویی در مصرف انرژی

دیگر مزیت سقف پارچه ای صرفه جویی در انرژی می باشد. سقف های متحرک متناسب با نوع جنس و متریال مانند یک عایق سرما و گرما عمل می نمایند. این ویژگی سبب می شود تا انرژی کمتری از محیط هدر شود. یکی از دغدغه های بسیاری از افراد ایجاد دمای متعادل در محیط می باشد. استفاده از وسایل گرمایشی در زمستان و وسایل سرمایشی در تابستان انرژی برق زیادی را مصرف می نماید. در صورتی که عایق مناسبی را در محیط ایجاد نماییم نیاز به استفاده از انرژی زیادی نخواهیم داشت. بنابراین با ایجاد یک سقف متحرک پارچه ای مناسب در تراس و فضاهای باز می توان در مصرف انرژی صرفه جویی نمود.

معماری مدرن و منعطف

از دیگر مزیت های این نوع سقف ایجاد محیطی زیبا می باشد. در معماری های جدید اغلب از این نوع سقف برای زیبایی و صرفه جویی انرژی استفاده می شود. در صورتی که متریال و رنگ مناسب در این محصول استفاده شود قطعا زیبایی محیط بسیار بیشتر از قبل خواهد بود. انجام نورپردازی خاص و منحصر به فرد نیز در این نوع سقف ها باعث دو چندان شدن زیبایی معماری ساختمان می گردد. توجه داشته باشید که اجرای اصولی و صحیح این نوع سقف از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

چرا سقف متحرک ساینا را به شما پیشنهاد می کنیم؟

ما همواره خود را نسبت به توسعه فناوری سقف متحرک و پرورش مهندسین آشنا با این علم در کشور متعهد می دانیم. شرکت سقف متحرک پارچه ای ساینا همواره سعی بر ارایه سطوح بالای خدمات به مشتریان عزیز را دارد.

نمایندگی انحصاری شرکت کنان ترکیه

شرکت ساینا تنها نماینده انحصاری شرکت کنان متال ترکیه بوده. لذا با واردات مستقیم اتصالات و قالب پروفیل از این مجموعه موفق شده است تا کالای تولیدی خود را هم تراز با کیفیت کالای خارجی و با قیمت مناسب به شما عزیزان عرضه نماید.

اجرای پروژه در سراسر ایران

نیروهای شرکت با کمک نمایندگان مجرب و آموزش دیده بومی در تمامی استان ها قادر به اجرای پروژه های متنوع و پیچیده برای شما هم میهنان عزیزمان در سراسر کشور می باشد.

واردات قالب های آلومینیوم و تولید داخلی

وارد کردن قالب های خارجی و استاندارد که پیش از این آزمون خود را پس داده اند کیفیت کار را تضمین می کند و از طرفی به دلیل تولید در داخل کشور قیمت تمام شده به صرفه تر می‌شود

ایجاد ثبات قیمت با انبار پارچه و آلومینیوم

انبار پارچه شامل برند های متنوع پارچه می‌باشد.  تمامی پارچه ها از برند های مطرح و با کیفیت ‌باشند تا محصولی درخور به شما ارایه شود. با وجود انبار متریال با مساحت بالا، توانایی دپو حجم بالایی از متریال را داشته و این امتیاز از  تغییرات مدام و با شتاب قیمت ها جلوگیری می‌کند

ساینا بزرگترین شرکت تولید کننده سقف متحرک

شرکت سازه چادری ساینا با در نظر گرفتن نکات فنی و همچنین ابعاد هنری مربوط به فضای روفگاردن, همواره سعی بر آن دارد تا سازه ای مقاوم و زیبا که متناسب با فضای رستوران باشد را طراحی و اجرا کند. با در نظر گرفتن نکات فنی, صاحبان گرامی رستوران میتوانند استفاده بهینه ای از فضای خود داشته باشند. و همچنین با در نظر هنری و بصری مشتریان گرامی نیز از حضور د رآن فضا لذت خواهند برد.

سایر محصولات برقی شرکت ساینا

محصول-زیپ-اسکرین

زیپ پرده

زیپ پرده محصولی نوین از انواع پرده های برقی جهت پوشش دیواره های فضای باز است.

شیشه گیوتینی ساینا

پنجره گیوتینی

استفاده از پنجره برقی معمولا در رستوران ها و روفگاردن ها بسیار متداول است و به عنوان محصول مکمل سقف متحرک پارچه ای کاربرد دارد.

سقف متحرک تلسکوپی

سقف متحرک استخر (سقف تلسکوپی)

سقف تلسکوپی به دلیل پوشش همزمان سقف و دیوار قابلیت ایجاد یک فضای هواد بند را دارد.

نصب سقف متحرک

 • زیرسازی و شاسی: پس از ساخت سقف متحرک نوبت به اجرای زیر سازی و نصب سقف متحرک پارچه ای میرسد. باید این نکته را در نظر داشت که سقف متحرک پارچه ای روی یک بدنه فلزی یا شاسی باید قرار بگیرد. خود شاسی دارای طرح و زیرسازی متناسب با سقف متحرک بوده تا مقاومت لازمه را به وجود بیاورد. اجرای درست شاسی فولادی در کیفیت نصب سقف متحرک بسیار موثر است.
 • نصب سقف متحرک: در پروسه نصب سقف در ابتدا ریل های آن به شاسی متصل میشوند. پس از اتصال ریل موتور سازه در انتهای کار نصب میگردد. پارچه و زیرچادری قبل از پیوستن به سیستم، به یکدیگر وصل میشود و در نهایت زیرچادری پارچه به صورت هماهنگ و با تنظیم موتور به صورت مرحله به مرحله و با دقت به سازه نهایی وصل میشوند. مرحله نهایی نصب سقف متحرک سیم کشی برق برای روشنایی آن است.

عوامل موثر بر قیمت سقف متحرک

ابعاد فضا

یکی از مهم ترین عوامل در تعیین قیمت این نوع سقف مسافت و بزرگی فضای مورد نظر می باشد. برای مثال در صورت طویل بودن دهانه باز شونده (۸ تا ۱۲ متر‌) باید از موتور های قوی تری استفاده شود که مسلما دارای قیمت بالاتری هستند. هر چقدر تعداد ریل ها بیشتر باشد باید آلومینیوم و مصالح بیشتری برای ساخت سقف استفاده گردد.

ابعاد-سقف-متحرک
طراحی-خمیده-سقف-متحرک

طرح سازه

از دیگر عوامل تاثیرگذار در قیمت سقف متحرک طراحی آن می باشد. توجه داشته باشید که بدون انجام طراحی و محاسبات مهندسی اجرای سقف امکان پذیر نمی باشد. متاسفانه برخی از افراد این تصور را دارند که پرداخت پول برای طراحی سقف هزینه اضافی است و اصلا لازم به انجام این هزینه نیست. باید این مورد را در نظر داشته باشید که در صورت انجام نشدن طراحی استاندارد سقف استانداردی نخواهید داشت و ممکن است در شرایط مختلف آب و هوایی و یا پس از گذشت زمان کوتاهی سازه دچار مشکل شود که این موضوع سبب افزایش هزینه های مالی دیگر می گردد. از طرفی طرح نهایی نیز میزان دشوار بودن اجرای سازه را مشخص می نماید برای مثال سقف های متحرکی که ریلشان حالت خمیده دارد، ساخت و اجرای دشوار تری داشته و از قیمت بالاتری برخوردارند.

جنس پارچه

جنس پارچه کششی از سایر عوامل موثر در قیمت سقف متحرک پارچه ای می باشد. قطعا اگر از پارچه ی با کیفیت بالا استفاده نمایید باید قیمت بیشتری را پرداخت نمایید. پارچه هایی که توسط دستگاه های پیشرفته تولید می شوند از کیفیت بسیار بالاتری برخوردار هستند. نوع پارچه، دوام و کیفیت کلی سقف متحرک را تعیین می نماید. میزان عایق بودن و ضد آب بودن پارچه سبب می شود تا شما در هر شرایط تغییرات زیادی را حس  نکنید. بهتر است قبل از اجرا سقف متحرک درباره ی نوع پارچه تحقیق نمایید.

جنس-پارچه-سقف
جنس-پروفیل-الومینیوم

کیفیت پروفیل و اتصالات

سازه و پروفیل های مورد استفاده در سقف متحرک معمولا  از جنس آلومینیوم است. با توجه به اینکه جنس اتصالات در پروژه ها بسیار مهم بوده، باید به این موضوع توجه داشت که فلز بکار برده شده، استحاکم لازمه را فراهم کند. در برخی موارد از فلز فولاد نیز در ساخت بدنه این محصولات استفاده میشود. سازه آلومینیومی نسبت به سازه های فولادی بسیار سبکتر است و می توان آن را به راحتی به عنوان بار مرده برای ساختمان  مدنظر گرفت.

نوع دوخت پارچه

دوخت پارچه معمولابه دو صورت انجام میپذیرد:

۱- دوخت جوش فرکانس بالا یا HF: این دوخت توسط دستگاه های پرس با امواج التراسونیک انجام می گیرد. در این نوع دوخت، کیفیت بسیار بالاست و عمر مفید پارچه افزایش می یابد.

۲- دوخت دستی : این دوخت به وسیله سشوار صنعتی و یک سطح داغ انجام می شود، زمان  و قیمت در این نوع دوخت معمولا پایین تر از حالت قبل می باشد. در نتیجه کیفیت دوخت پایین خواهد بود.

دوخت-پارچه

اجزاء سقف متحرک

پارچه سقف متحرک

 • لایه اصلی: لایه اصلی پارچه پلی استر بوده و وجود دایه های pvc , pvdf در دو طرف پارچه به عنوان روکش نهایی پارچه بوده که پارچه را در مقابل اشعه uv خورشید و همچنین رطوبت که قارچ و میکروب را به همراه دارد , جلوگیری می‌کند.
 • رفتار در برابر آتش: دارای خاصیت خود اطفاءی می‌باشد. به معنای بر اثر عوامل آتش زا شعله ور میشوند ولی شعله ماندگاری ندارند.
 • رفتار در برابر رطوبت: پارچه ها آب را از خود عبور نداده و قابلیت شستشو نیز دارند.
 • ثبـات رنگ سازه چادری در طول زمان: روکش PVDF, نزدیک به ۸۰  درصد از درخشندگی اولیه اش را بعد از 10 سـال حفظ نموده در حالی که در بهترین نوع از سایر روکش ها، تنها 20 درصد  از درخشندگی و کیفیت اولیه سایر پارچه های بکار رفته درسازه های پارچه ای باقی مانده است.
 • دوام و طول عمر:روکش PVC روی الیاف باعث حفاظت آنها می شود و مدت زمان عملکرد مطلوب الیاف را افزایش می دهد.

اتصالات سقف متحرک

شرکت ساینا با واردات مستقیم اتصالات سقف متحرک و قالب الومینیوم از شرکت کنان متال ترکیه موفق شده است از کیفیت بالای اتصالات مصرفی اطمینان حاصل کرده و همزمان از یارانه‌های پرداختی دولت ایران به تولید کنندگان در بورس کالا بهره مند شود.

استفاده از اتصالات استاتدارد اروپایی همزمان کیفیت نهایی محصول را افزایش می دهد و طول عمر محصول افزایش می دهد. واردات گسترده اتصالات از کشور ترکیه به این شرکت امکان ارائه خدمات پس از فروش طولانی مدت را می دهد.

پوشش سازه سقف متحرک

شرکت ساینا جهت پوشش سازه های آلومینیومی سقف متحرک پارچه ای خود از رنگ الکترواستاتیک استفاده میکند. در طی این عملیات ابتدا قطعات چربی گیری شده و توسط موادی مانند فسفاته و کروماته ، زیر سازی لازم جهت رنگ انجام شود .سپس قطعات به کابین انتقال یافته و توسط دستگاه  رنگ پاش ، رنگ آمیزی می شود و بعد از آن، قطعات به کوره انتقال یافته و رنگ در دمای حدود ۲۰۰-۱۸۰ درجه سانتیگراد پخته می شود.

موتور و کنترل سقف متحرک

این موتور ها از نوع توبولار (تیوب لار – استوانه ای) می باشد و شرکت ساینا در پروژه های اجرایی خود از دو برند موتور سامفی فرانسه و موسل ترکیه بهره میبرد که هردو دارای کیفیت بالایی هستند. سامفی فرانسه طراح و مخترع موتورهای توبولار در دنیا میباشد . گارانتی ارائه شده این شرکت برای موتورهای توبولار 5 سال است.

سازه الومینیومی سقف متحرک

سازه آلومینیومی به دلیل سبک تر بودن از ساختارهای فولادی محبوبیت است. لذا در سیستم سقف متحرک پارچه ای از قالب های اختصاصی استفاده شده تا مقاطع آلومینیومی استاندارد و زیبایی تولید شوند. شرکت سازه چادری ساینا با واردات قالب های آلومینیوم مرغوب و تولید سازه ها در داخل کشور، استاندارد و زیبایی محصول را حفظ کرده و در عین حال با خرید آلومینیوم دارای سوبسید داخلی قیمت نهایی محصول را بسیار به صرفه کرده است.

نورپردازی سقف متحرک

سیستم روشنایی سقف های متحرک با طراحی خاص روی سازه های آلومینیومی پروژه نصب شده و علاوه بر روشن نمودن فضا در تاریکی, موجب زیبایی کار نیز می‌شوند. این نوع نورپردازی از لامپ های LED  خطی تشکیل شده است که بصورت استاندارد روی سازه آلومینیومی نصب میشوند. سیم کشی همه این لامپ ها در نهایت در یک ترانس جمع میشود و به یک برق ۲۲۰ ولتی وصل می‌شود و ایمنی کاملا برقرار است.

المان های جانبی سقف متحرک

از دیگر عواملی که می تواند قیمت سقف جمع شونده اتوماتیک کاهش یا افزایش دهد، المان های جانبی است که کارفرما بسته به سلیقه و نیاز خود می تواند در سقف متحرک خود استفاده کند. از جمله مهمترین المان های جانبی قابل نصب سقف متحرک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استفاده از سیستم نورپردازی سقف متحرک پارچه ای
 • سنسور باد و باران
 • سیستم کنترل و فرمان سقف متحرک

ویژگی های ریموت های سقف هوشمند

ریموت های سازه های متحرک در واقع یک سیستم انتقال فرمان است و به راحتی در هر زمان با فشردن دکمه این ریموت ها, چادر را باز و بسته کرد. موارد دیگری بجز ریموت هم میتواند برای فرمان باز و بسته شدن سقف های متحرک استفاده شود. که عبارتند از:

 • سیستم های هوشمند صوتی که با فرمان صوتی عمل میکنند.
 • کلید های متصل به دیوار که مانند کلید قطع و وصل برق هستند.
 • نرم افزار هایی که روی تلفن همراه نصب شده و به کمک آن ها میتوان چادر ها را باز و بسته کرد.
سازه چادری ساینا

کاربرد سقف متحرک پارچه ای

افزایش نیاز به فضاهایی که بتوان بصورت سرپوشیده و باز استفاده نمود موجب شده تا تنوع کاربرد سقف متحرک افزایش یابد. کمبود فضا در ساختمان ها و فضاهای شهری و افزایش قیمت مسکن یکی دیگر از دلایلی است که مالکان به سمت افزایش بهره وری از فضا های موجود با سرپوشیده کردن آنها می باشد. امروزه استفاده از تمام فضاهای موجود، بلا استفاده و بدون کاربری برای تمام کسب و کارها امری بدیهی است.

سقف متحرک پارچه ای تراس

تراس ها یکی از فضاهایی هستند که همواره و در تمام فصول قابل استفاده نمی باشند. با استفاده از سقف متحرک پارچه ای تراس در منازل مسکونی و کاربری های تجاری می توان هرگاه که نیاز به فضای سرپوشیده باشد تراس را به عنوان بخشی از ساختمان به متراژ اصلی آن اضافه نمود و در زمانی که نیاز به فضای باز تراس و استفاده از هوای ازاد  و نور خورشید می باشد با جمع کردن سقف به آن دسترسی داشت. امروزه وجود فضای طراحی شده در تراس محبوبیت بالایی پیدا کرده است.وجود سقف متحرک پارچه ای در این فضا به شما این امکان را میدهد تا زیبایی و کاربرد فضای خود را افزایش دهید.

سقف-متحرک-پارچه-ای-تراس
سقف-متحرک-پارچه-ای-روفگاردن

سقف متحرک پارچه ای روفگاردن

با کاهش فضاهای عمومی در ساختمان ها ، طراحی روفگاردن در پشت بام آپارتمان ها گسترش پیدا کرده است. مالکین و طراحان ترجیح می دهند تا فضای روف گاردن بجز تامین فضای سبز به مکانی کاربردی با قابلیت استفاده ساکنین تبدیل نمایند. مکانی برای استراحت همراه با پوشش سقف یکی از نیاز های اصلی روفگاردن ها در معماری مدرن امروزه می باشد. سقف متحرک پارچه ای روفگاردن با قابلیت باز و بسته شدن یکی از گزینه های جذاب و کاربردی برای روفگاردن برج مسکونی است. به دلیل قرار گیری روف گاردن ها در بخش های مرتفع ، این محیط در معرض تابش و بارش شدیدتری نسبت به دیگر فضاها قرار دارد لذا با وجود یک سقف متحرک و مقاوم ، شما قادر خواهید بود تا در تمامی ساعات شبانه روز از فضای باز خود بهره ببرید.

سقف متحرک پارچه ای حیاط خانه

حیاط ها در منازل مسکونی را می توان با استفاده از سقف متحرک پارچه ای به یک فضای سرپوشیده تبدیل کرد. برای حیاط هایی که فاقد فضای سبز می باشند می توان آن را به یک سالن با کاربری فصلی تبدیل نمود.با وجود سقف متحرک پارچه ای حیاط منازل کاربردی تر م یشوند و می‌توانید از مبلمان فضای بازتان نیز در هنگام بارندگی و تابش های شدید آفتاب جلوگیری کنید. علاوه بر آن در صورت وجود استخر در حیاط منزل, این محصول ها به عنوان اشراف بند عمل کرده و از ورود گرد و غبار و برگ و .. به آب جلوگیری می‌کنند.

سقف-متحرک-پارچه-ای-حیاط
سقف-متحرک-پارچه-ای-رستوران

سقف متحرک پارچه ای رستوران

بیشترین مورد کاربرد سقف متحرک پارچه ای در رستوران ها است. رستوران هایی که فضای باز در تراس، روفگاردن و محوطه خود دارند از این فضا نشستن مشتریان در آب و هوای مناسب استفاده می کنند. با استفاده از سقف متحرک پارچه ای رستوران ها می توانند از این فضاها در شرایط جوی مختلف استفاده کنند. شرایطی چون بارش باران و برف ، سرما ، گرما و … . پوشش سقف در هنگام بسته بودن همانند یک پوشش هوابند و عایق گرما – سرما می باشد. فضای زیرین سقف متحرک پارچه ای را می توان در صورت نیاز با سیستم های گرمایشی و سرمایشی برای استفاده مشتریان معتدل کرد.

سقف متحرک پارچه ای باغ تالار

یکی از کاربرد سقف متحرک پارچه ای در باغ تالار ها و تشریفات مجالس عروسی و نامزدی می باشد. شرکت های خدمات مجالس و صاحبان باغ تالار ها ترجیح می دهند تا بتوانند در فصول گرم سال مراسم ها را در فضای باز برگزار کنند. در فصول سرد سال و آب و هوای بارانی هم مجموعه آنها قابلیت برگزاری جشن را داشته باشد. به همین دلیل استفاده از سقف متحرک برای آنها گزینه ای مناسب می باشد تا بتوانند با استفاده از سقف متحرک پارچه ای باغ تالار در تمام فصول سال و شرایط آب و هوایی مراسم های خود را برگزار نمایند.علاوه بر آن به عنوان سقف متحرک های تالار نیز کاربرد دارد و مزیت هایی چون زیبایی و امکان نورپردازی را به مجموعه اضافه می نماید.

سقف متحرک تالار
سقف-متحرک-پارچه-ای-هتل

سقف متحرک پارچه ای هتل

هتل ها دارای بخشهایی چون رستوران ، کافی شاپ ، سالن جشن و عروسی ، استخر و روفگاردن هستند. برای تمامی این مکان ها همانطور که در هر بخش مجزا توضیح داده شد استفاده از سقف متحرک پارچه ای نیز توجیح پذیر می باشد. برای ایجاد فضایی رویایی برای ماه عسل عروس و داماد ها استفاده از سقف متحرک پارچه ای هتل در فضای باز سوییت آنها است. هتل های مجلل برای ایجاد فضای لاکچری در سوییت ویژه خود می توانند از یک سقف متحرک در این سوییت ها استفاده کنند تا خاطره بیادماندنی برای افراد ویژه خود ایجاد نمایند.

سقف متحرک پارچه ای ماشین

کاربرد سقف متحرک به عنوان پوشش ماشین در فضای باز با توجه به افزایش قیمت خودرو و زمین در شهر ها توجیح پذیر است. یک نمایشگاه خودرو می تواند بدون نیاز به مجوز فضای حیاط و محوطه خود را تبدیل به فضایی سرپوشیده بنماید. از خودرو ها در صورت لزوم برابر شرایط جوی محافظت نماید. با توجه به امکان نورپردازی زیر سقف متحرک پارچه ای پارکینگ می توان نورپردازی متناسب با نیاز یه نمایشگاه خودرو را داشت.

سایبان-متحرک-خودرو

سوالات متداول شما

شرکت سقف متحرک ساینا بیش از صد پروژه در سراسر ایران به اجرا رسانده است.

سازه متحرک از جنس پروفیل‌ آلومینیوم ۶۰۶۳ است و در مواردی ستون ها و اتصالات از جنس فولاد می باشند.

قطعات آلومینیومی سازه را با رنگ پودری الکترواستاتیک مخصوص آلومینیوم رنگ آمیزی می‌کنند تا در برابر زنگ زدگی ؛ تغییر رنگ در زیر آفتاب، شوره زدن و رطوبت مقاوم شوند.

پارچه از الیاف پلی استر ساخته شده ،برای افزایش عمر آن از یک‌ لایه پی‌ وی‌ سی بر روی پارچه استفاده می‌ کنند. در درون الیاف پارچه لایه ای مشکی رنگ وجود دارد تا نور خورشید را عبور ندهد.

چرخ از جنس تفلون پلی آمید با مقاومت بالا ساخته می شود تا هم وزن کمی داشته باشد و هم در برابر حرکت های مداوم مقاومت بالا داشته و کم صدا باشد.

قطعات سقف متحرک مناسب با طول دهانه و متراژ پروژه متفاوت است. معمولا طول هر قطعه در حدود ۲ متر تا ۴ متر، مناسب با پروژه طراحی و ساخته می‌ شود.

دهانه های بزرگ با سقف متحرک قابل اجرا هستند ولی دهانه بیش از ۱۰ متر توصیه نمی گردد.

سقف متحرک فقط می‌ تواند از یک‌ جهت باز و بسته شود.

با قرار دادن دو سقف متحرک روبروی یکدیگری می توان فضا را به سمت وسط باز و بسته نمود.

جهت باز شدن به انتخاب کارفرما و جهت شیب پروژه بستگی دارد.

سقف های متحرک بوسیله موتورهای الکتریکی باز و بسته می شوند.

این موتورها قابلیت کنترل به وسیله کلید و ریموت کنترل را دارند.

از موتورهای توبلار که با برق شهری کار می کنند استفاده می شود.

موتور توبلار نسبت به موتور سانترال کم صداتر است و سرعت ثابتی دارد.

می توان هم زمان چند موتور را با یک ریموت کنترل روشن کرد.

معمولا به ازای هر ۵۰ متر مربع یک موتور الکتریکی در سقف متحرک پارچه ای استفاده می شود.

بله. یکی از ویژگی های اصلی سقف متحرک پارچه ای امکان نورپردازی آسان بر روی سازه و پوشش پارچه ای می باشد.

معمولا یک LED نور برای هر متر مربع از سازه در نظر گرفته شده ولی امکان افزایش میزان نور به درخواست کارفرما وجود دارد.

مدت زمان آماده سازی سازه به متراژ و حجم کار بستگی دارد.

عموما سقف های متحرک طی مدت زمان ۳۵ روز کاری آماده نصب می گردند.

معمولا این محصول را ۵ سال گارانتی می‌ کنند.

عمر سازه در صورت نگهداری صحیح ۳۰ سال و عمر مفید پوشش آن در حدود ۱۵ سال است.

سقف متحرک در دسته سقف های سبک و موقت قرار می گیرد و نیازی به مجوز شهرداری ندارد مگر اینکه در سمت نمای ساختمان اجرا گردد.

قیمت سقف متحرک پارچه ای به چه عواملی بستگی دارد؟

در هنگام خرید سقف متحرک به جنس پارچه، برند موتور و جزئیات پلاستیکی مصرفی در سقف دقت فرمایید. این موارد در قیمت نهایی محصول و عمر مفید آن بسیار موثر است.

چه برند پارچه برای این سقف ها را پیشنهاد می کنید؟

با توجه به محدودیت های وارداتی در کشور ایران و سابقه درخشان کشور ترکیه در تولید انواه پارچه، برند معتبر کایا بهترین گزینه برای سقف متحرک شما خواهد بود.