مشخصات پروژه

این پروژه یک سقف متحرک ورودی در شهر یزد  داخل ویلای خصوصی به متراژ 35 متر مربع می باشد.

مساحت : 35 متر مربع
کاربری : سقف متحرک
محل پروژه : یزد
سال :  تابستان 1400
مشخصات سازه : آلومینیوم
جنس پوشش: PVC-Blackout

اجرای سقف متحرک ورودی منزل

امروزه بسیاری از افراد اقدام به نصب سقف متحرک ورودی منزل می نمایند. با اینکه نصب و اجرای سقف متحرک به تازگی وارد دنیای ساخت و ساز شده، اما به خوبی در میان مشتریان جلب توجه کرده است. اخیرا تعداد زیادی از افراد برای تراس یا ورودی حیاط منزل خود نیز، از سقف متحرک استفاده می کنند. اجرای سقف متحرک ورودی منزل به همراه سایه بان، برای حیاط های بزرگی که رو به خورشید هستند، بسیار مناسب است. به طور کلی امروزه استفاده از این نوع سقف کاملا معمول گشته و به دلیل قابلیت و کارایی هایی که دارد، طرفداران زیادی پیدا کرده است. پس دیگر نیازی نیست برای فرار از گرمای سوزان تابستان و یا باران های شدید در فصول سرد سال، به دنبال مصالح پر دردسر باشید. با اجرای سقف متحرک، می توانید حداکثر استفاده را از محیط خود ببرید.

مزیت های نصب سقف متحرک پارچه ای ورودی منزل:

لازم به ذکر است برای تهیه و نصب سقف متحرک ورودی منزل و سایه بان آن، می توانید از متریال های مختلفی استفاده کنید(فلزی، طلق های پلی کربنات و شیشه)؛ اما سقف های متحرک پارچه ای بهترین آن ها می باشد. شاید فکر کنید پارچه نمی تواند نقش یک سقف مقاوم را برای شما ایفا کند، اما اینطور نیست. زیرا منظور از پارچه، نوعی خاص است. پارچه های پلی استر و پی وی سی جزو با کیفیت ترین و مقاوم ترین انواع پارچه مناسب برای سقف، شناخته می شوند. بهترین برند های پارچه پلی استر شامل: سیون بلژیک, مهلر آلمان, عبیکان عربستان می باشد.

این نوع پارچه ها اشعه یو وی خورشید را از خود عبور نداده و از آسیب هایی که تابش شدید خورشید بر پوست می گذارد، جلوگیری می کنند. از دیگر مزایای سقف های متحرک پارچه ای باید به عدم نفوذ آب توسط آن ها اشاره کرد. پس اگر باد و باران شدیدی رخ دهد، نیازی نیست نگران خیس شدن یا نفوذ آب توسط سقف باشید. بهترین نوع پارچه های مناسب برای سقف متحرک، مربوط به برند هایی است که در بخش فوق ذکر گردید. این پارچه ها به دلیل لایه PVDF دارای ماندگاری و ثبات رنگ به مدت ۱۰ سال هستند. پس نگران کهنگی یا از بین رفتن رنگ پارچه های سقفی خود نباشید.

اجرای سقف پارچه ای برای منازل چه مزایایی دارد؟

اولین مزیتی که می توان برای سقف متحرک ورودی منزل ذکر کرد، متعادل کردن دما است. به خصوص در فصل تابستان که هوا بسیار گرم است و تابش خورشید مدت زمان نشستن در حیاط منزل را محدود می کند؛ نصب سقف متحرک ورودی منزل می تواند به میزان زیادی کمک کننده باشد. شما با کمک سقف متحرک روی حیاط خانه یا ویلای خود، موجب ایجاد سایه دائمی می شوید و دمای محیط را کاهش می دهید. اگر حیاط شما دارای درخت و گل و گیاه باشد، دمای محیط با کمک سایه سقف متحرک و حضور گیاهان، به میزان زیادی کاهش یافته و شما می توانید مدت زمان بیشتری از فضای حیاط خود استفاده کنید.

در شهر یزد که دمای هوا بسیار زیاد است؛ سقف متحرک ورودی منزل به همراه سایه بان طرفداران زیادی پیدا کرده است. سقف متحرک یزد یکی از مهم ترین سازه ها در این شهر شناخته می شود. به خصوص در فصل تابستان که تحمل گرمای هوا بسیار مشکل است، عزیزان یزدی می توانند با نصب این نوع سقف متحرک، به کاهش دمای محیط خود کمک کنند. سقف متحرک پارچه ای به متراژ ۳۵ متر مربع در یزد اجرایی شده است.