مشخصات پروژه پاسیو کردان

سایبان پاسیو با متراژ خدودی 50 متر مربع در کردان تهران اجرا شد.

مساحت : 50 متر مربع
کاربری : سقف متحرک پارچه ای
محل پروژه : کردان – تهران
سال :  1400
مشخصات سازه : آلومینیوم
جنس پوشش: PVC Blackout

در این پروژه از سایبان پاسیو برای جکوزی استفاده شده است. که با توجه به نیاز مشتری می توان آن را باز نموده یا بست. باید در نظر داشت که این سقف ها می توانند از ورود آشغال و کثیفی به درون جکوزی جلوگیری نمایند. همچنین در زمان بارش ها می توان از آن استفاده نمود تا آب جکوزی آلوده نشود. البته سایبان پاسیو کاربرد دیگری نیز در این پروژه دارد. استفاده از آن به عنوان اشراف بند نیز موجب می گردد تا امکان مشاهده جکوزی و افراد مسدود شود.

پروژه سایبان پاسیو:

سایبان در این پروژه در فضای به مساحت 50 مترمربع پیاده سازی گردیده است. همانگونه که در تصاویر مربوطه نیز می توانید مشاهده نمایید. بستر فلزی آن موجب شده است. تا استحکام و مقاومت بنا بالا رود. عموما سایبان ها به صورت فلزی یا شیشه ای ساخته می شوند. برای  پاسیوها از گزینه های پارچه ای و برای حیاط یا جکوزی بیشتر از نوع پوشیده و فلزی استفاده می گردد. تا امکان دید وجود نداشته باشد.

اجرای سایبان پارچه ای

برای پیاده سازی سایبان پاسیو از اجزای فلزی استفاده شده است. این دیتیل ها شامل بازوهای آلومینیومی هستند که ترکیبی از آلومینیوم و منیزیم می باشند. در واقع وزن زیادی ندارند و می توان برای هر فضایی با هر میزان مساحت از آنها استفاده نمود. برای اینکه جلوی ورود بارش و آشغال ها گرفته شود لازم است تا از پوشش های مناسب استفاده گردد. ورق های پلی کربنات، پارچه های PVC و شیشه از جمله مواردی هستند. که می توانند به عنوان پوشش مورد استفاده قرار گیرند.

شما به کمک ریموت کنترل و بدون صرف انرژی مکانیکی قادر خواهید بود تا سایه بان خود را به راحتی باز یا بسته نمایید. در برخی از پروژه ها از سازه های فولادی استفاده می شود. این سازه ها منعطف و بسیار مقاوم می باشند. اما یکی از مزیت های مهم و بزرگ سازه های فولادی رنگ پذیری خوب آنان می باشد.

انواع متفاوت سایبان

سایبان می تواند در پروژه های مختلف از انواع متفاوتی باشد. در این پروژه که برای مسقف نمودن جکوزی از آن استفاده شده است. ریل های فلزی و پوشش های محکم مورد بهره برداری قرار گرفتند. اما به صورت کلی می توان مدل های سایبان پاسیو را به صورت زیر طبقه بندی نمود:

 • مدل های پارچه ای: این موارد دارای قیمت کمتری هستند. اما چون رنگ های متفاوتی دارند. می توان از آنها برای هر محیطی استفاده نمود. از این سقف ها اغلب برای محیط های کوچک استفاده می شود.
 • مدل های شیشه ای: در سقف متحرک شیشه ای، از شیشه های سکوریت استفاده می گردد. این شیشه ها نشکن بوده و می توانند به راحتی نور را از خود عبور دهند.از این سقف ها بیشتر در مجتمع های تجاری و رستوران ها استفاده می گردد.

  تنوع کاربرد سایبان در فضاهای مختلف

سایبان‌ها با توجه به نوع و متریال استفاده شده. کاربردهای متنوعی در فضاهای مختلف دارند. این سازه‌ها به عنوان عناصر کاربردی و زیباسازی می‌توانند. به بهبود کیفیت زندگی و کار در محیط‌های مختلف کمک کنند. در زیر به برخی از این کاربردها اشاره می‌شود:

مسکونی

 • تراس و بالکن: سایبان‌های پارچه‌ای و پلی‌کربنات مناسب برای ایجاد سایه و محافظت در برابر باران و آفتاب در تراس‌ها و بالکن‌های منازل هستند.
 • حیاط و حیاط خلوت: استفاده از سایبان‌های پارچه‌ای و فلزی برای ایجاد فضایی دلنشین. و محافظت از بارش‌های باران و برف در حیاط ها و فضای باز مسکونی کاربرد دارند.
 • محوطه‌های استخر: سایبان‌های پلی‌کربنات و پارچه‌ای برای محافظت از استخرها. در برابر آلودگی و برگ‌های درختان و ایجاد سایه برای راحتی بیشتر استفاده می شوند.

تجاری

 • رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌ها: سایبان‌های شیشه‌ای و پارچه‌ای برای ایجاد فضای بیرونی قابل استفاده در تمام فصول. جذب مشتریان بیشتر و ایجاد محیطی دلپذیر در طراحی کافه ها و رستوران ها بکار برده می شوند.
 • مجتمع‌های تجاری: انواع سایبان ها برای پوشش دهانه‌های ورودی و ایجاد فضای باز سرپوشیده. برای راحتی مشتریان در پاساژ هاو مجتمع های تجاری کاربرد دارند.

 صنعتی

 • کارخانه‌ها و کارگاه‌ها: سایبان‌های فلزی و پارچه‌ای برای پوشش مناطق بارگیری و تخلیه، محافظت از تجهیزات و کارکنان در برابر شرایط جوی نامساعد استفاده می شود.

فضاهای عمومی

 • پارک‌ها و فضاهای سبز: سایبان‌های پارچه‌ای و پلی‌کربنات برای ایجاد مناطق استراحت و پناهگاه در برابر آفتاب و باران به عنوان آلاچیق کاربرد دارد.
 • استادیوم‌ها و مکان‌های ورزشی: سایبان‌های مختلف برای ایجاد سایه. و محافظت تماشاچیان و ورزشکاران. در برابر شرایط جوی مختلف بکار برده می شود.

آموزشی

 • مدارس و دانشگاه‌ها: سایبان‌های پارچه‌ای و فلزی برای پوشش حیاط‌ها و فضاهای باز. ایجاد سایه برای دانش‌آموزان و دانشجویان در زمان‌های استراحت و فعالیت‌های خارج از کلاس. کاربردی و قابل استفاده است.

پارکینگ‌ها

 • پارکینگ‌های مسکونی: انواع سایبان‌های فلزی، پلی‌کربنات و…  برای محافظت از خودروهای شخصی در برابر آفتاب، باران و برف. این سایبان‌ها می‌توانند به طول عمر خودروها کمک کرده و از آسیب‌های ناشی از شرایط جوی جلوگیری کنند.
 • پارکینگ‌های تجاری و عمومی: سایبان‌ها برای ایجاد سایه و محافظت خودروها در پارکینگ‌های عمومی و تجاری، افزایش راحتی و رضایت مشتریان و کاهش هزینه‌های نگهداری خودروها می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری مشخص شده اند *

ارسال نظر