مشخصات پروژه رستوران فلای لند

این پروژه یک سایبان برقی رستوران در محوطه فضای باز رستوران به متراژ ۱۳۶ متر مربع می باشد.

مساحت : ۱۳۶ متر مربع
کاربری : سقف رستوران
محل پروژه : پارک پرواز
جنس پارچه : PES–PVC
پروفیل : آلومینیوم
موتور : سانفی فرانسه
زمان تحویل : ۱۳۹۷

سایه بان برقی رستوران

یکی از راه حل های افزایش فضای رستوران استفاده از المان بروز دنیا برای پوشش محوطه باز است و سایبان متحرک پارچه ای یکی از متریال های پوششی برای فضای باز است به طوری که علاوه بر زیباسازی رستوران، صاحبان کسب و کار می توانند از فضای بلااستفاده خود در انواع شرایط جوی بهترین استفاده را نمایند. از منحصر به فردترین مواردی که این سقف متحرک رستوران دارد این است که به راحتی با فشردن یک دکمه بر روی ریموت کنترل، سایبان برقی بصورت اتوماتیک از وضعیت باز به بسته  و یا بلعکس تغییر حالت یابد.

سایبان برقی رستوران یکی از کاربردهای سقف متحرک است که به خوبی می توان در چنین کسب و کاری استفاده کرد.

معماری سایبان برقی رستوران فلای لند

با توجه به اینکه پارک پرواز یکی از مکان های تفریحی شهر تهران است. رستوران Flyland برای جذب هرچه بیشتر مشتری و همچنین یک فضای متفاوت و رویایی را برای افراد و عزیزانشان ایجاد کنند تا خاطره ای بیاد ماندنی را در ذهن های آنها حک نماید، تصمیم به خرید سقف متحرک پارچه ای از شرکت  ساینا گرفتند. معماران شرکت با توجه به فضای مدنظر کارفرما به متراژ ۱۳۶ مترمربع و اینکه محوطه بیرونی رستوران به صورت منحنی بود، طراحی این سایبان برقی  بسیار زیبا به صورت زیر انجام گرفته شد:

  • برای پوشش محوطه جلویی از ۶ سقف متحرک رستوران با دهانه های متفاوت استفاده شد.
  • استفاده از موتور سانفی فرانسه برای هر دهانه که در مجموع ۶ موتور در این پروژه استفاده شده است.
  • سازه سقف اتوماتیک رستوران پارک پرواز از با کیفیت ترین نوع آلومینیوم ساخته شده است.
  • برای هماهنگی سقف برقی پارچه ای با ساختمان رستوران، رنگ سازه مشکی و پارچه سفید انتخاب شد.
  • نورپردازی زیر سایبان برقی با بروزترین المان های نوری برای ایجاد فضایی لاکچری و جذب مشتری استفاده شد.

با توجه به منحنی بودن محوطه بیرونی رستوران، برای پوشش کامل فضا، طراحان، سقف جمع شونده را طوری قرار دادند که در نهایت سقف های متحرک از راه دور به صورت پلکانی به نظر برسند.

مشخصات سازه و پارچه سایبان برقی

شرکت ساینا برای اینکه کمترین مزاحت برای فعالیت رستوران ایجاد کند تمام اتصالات بصورت پیچ و مهره ایجاد کرد تا کمترین فعالیت عمرانی در محل انجام گیرد. برای این سایبان برقی پارچه ای موتور های الکتریکی فرانسوی که کیفیت بسیار بالایی دارند انتخاب گردید.

در محاسبات سرعت باد برای سقف متحرک ۶۰ کیلومتر بر ساعت و میزان بار برف قابل تحمل ۳۰ کیلوگرم بر متر مربع در نظر گرفته شده است.