مشخصات سایبان استخر کردان


پروژه سایبان برقی استخر کردان توسط شرکت ساینا در کرج اجرا شده است. مساحت سایبان برابر با 30 متر مربع است.

مساحت : 30 متر مربع
کاربری : سقف متحرک استخر
محل پروژه : کردان – کرج
سال :  1399
مشخصات سازه : آلومینیوم
جنس پوشش: PVC Blackout

سایبان برقی استخر در کردان کرج

بهره‌مندی از محیط باغ و استخر در هر شرایط آب و هوایی و در هر فصل از سال، باعث می‌شود ارزش آن فضا دو چندان شود. پروژه سایبان برقی استخر در کرج، گامی مهم برای ایجاد این بهره‌وری همیشگی است. در این پروژه تنها به کمک نصب انواع سایبان در کنار استخر، مزایای بسیاری برای افراد حاضر در آن محیط فراهم آمده است که دانستن جزئیات آن، خالی از لطف نیست.

برای رسیدن به استخر این باغ، می‌توان از میان درختان آن عبور کرد و سپس با محیطی دنج که محل استخر است رو به رو شد. اما این قسمت یک فضای کاملا رو باز است و سر پوشیده نیست. بنابراین در شرایط آب و هوایی مختلف مانند باد، باران، برف، سرما و گرمای شدید استفاده از محیط استخر را محدود می‌کند. حتی اگر شما بتوانید با نصب یک سایبان معمولی از شدت عوامل آسیب‌زا بکاهید باز هم کیفیت لازم برای بهره‌مندی کامل، بدست نمی‌آید. اما در این پروژه، تمام مشکلات به طور کامل رفع و انتظار لازم برآورده شده است.

ویژگی های پروژه سایه بان استخر

سایبان‌ها با استفاده از مواد مختلفی تولید می‌شوند. معمولاً، این مواد شامل پلی‌کربنات، پی‌وی‌سی (PVC)، آلومینیوم و فولاد ضد زنگ هستند. پلی‌کربنات و پی‌وی‌سی معمولاً برای بخش‌های شفاف سایبان استفاده می‌شوند. که نور را به داخل استخر راه می‌دهند و همچنین از دست رفتن حرارت را کاهش می‌دهند. آلومینیوم و فولاد ضد زنگ برای ساخت بخش‌های سازه‌ای و حامل سایبان به کار برده می‌شوند که برای مقاومت در برابر شرایط جوی سخت مانند باد و برف طراحی شده‌اند. سایبان برقی استخر به طور موثری از استخر در برابر آلودگی‌های محیطی محافظت می‌کند. انرژی را صرفه‌جویی می‌کند با کاهش تبخیر آب، امکان استفاده فصلی را افزایش می‌دهد و به طور کلی سهولت و راحتی در کنترل و مدیریت استخر را فراهم می‌آورد.

مزایای سقف متحرک استخر

  1. ضد حریق و آتش: موادی که در ساخت سایبان برقی استخر استفاده می‌شوند، غالباً ضد آتش هستند و در صورت شعله‌ور شدن، انتشار آتش را محدود می‌کنند.
  2. عایق رطوبت و ضد آب: سایبان برقی استخر طراحی شده است تا مقاوم در برابر آب باشد، بنابراین باران یا رطوبتی دیگر به استخر نمی‌رسد.
  3. مانع از رشد قارچ، میکروب و باکتری: با جلوگیری از ورود آب و رطوبت، سایبان برقی استخر می‌تواند. از رشد میکروبی که ممکن است در شرایط رطوبتی بوجود بیاید جلوگیری کند.
  4. مقاومت در برابر گرما و پوسیدگی: موادی که در ساخت سایبان استفاده می‌شوند. مقاوم در برابر شرایط سخت جوی مانند گرما هستند و بنابراین در برابر تاثیرات طولانی‌مدت این شرایط مقاومت می‌کنند.
  5. مقاومت در مقابل اشعه ماوراء بنفش خورشید: بسیاری از سایبان‌ها با موادی طراحی شده‌اند. که از اشعه ماوراء بنفش خورشید محافظت می‌کنند، این کاهش دادن خطر سوختگی ناشی از خورشید است.
  6. حفظ رنگ اولیه پارچه در گذر زمان: مواد استفاده شده در سایبان‌ها طوری طراحی شده‌اند. که به رنگ‌ها و پرینت‌های آنها اجازه می‌دهند تا با وجود تابش آفتاب، رنگ اولیه خود را حفظ کنند.
  7. افزایش طول عمر و بهره‌وری از انواع سایبان: سایبان برقی استخر می‌تواند طول عمر استخر را افزایش دهد. زیرا از آسیب رسیدن به مواد اصلی استخر جلوگیری می‌کند و در نتیجه بهره‌وری طولانی‌مدت را تسهیل می‌کند.

وجود این عوامل در کنار هم سبب شده کیفیت سازه افزایش یابد تا بتوان در مدت زمان طولانی از سقف متحرک استخر استفاده کرد بدون این‌که به تعویض قطعه یا پارچه آن نیاز باشد. با این وجود، صحت عملکرد این سقف طی چند سال توسط کارشناسان بررسی و کنترل‌های لازم اعمال می‌شود.

مزایا و کاربردها سایبان برقی

سایبان در کنار استخر درون باغ قرار دارد و کاربری یک آلاچیق را بوجود آورده است. این امر منجر به ایجاد یک فضای بسیار جذاب و کاربردی برای استراحت و گذراندن اوقات فراغت شده است. با وجود این سایبان، دیگر شما برای بودن در کنار استخر همراه با خانواده و دوستان هیچ محدودیتی ندارید و هر حالت از شرایط جوی می‌توانید از آن لذت ببرید.

نکته مثبت این پروژه این است که آلاچیق اجرا شده در کنار استخر باعث ایجاد فضای مناسب برای استفاده از استخر را نیز بوجود آورده است. سقف برقی استخر از ورود آلودگی‌های جوی و محیطی به درون آب استخر تا حد بسیار زیادی می‌کاهد. دمای زیر سایبان به کمک سیستم گرماده و یا خنک‌کننده تعبیه شده در سازه، قابل کنترل و تنظیم است. نور مورد نیاز برای محیط نیز توسط سیستم روشنایی سایبان فراهم می‌شود. لامپ‌های LED در زیر پروفیل‌های فلزی جمع شونده باعث می‌شوند در هوای ابری یا هنگام شب نیز بتوان از استخر و آلاچیق کنار آن بهره برد.

ساینا بزرگترین شرکت تولید کننده انواع سایبان در ایران
جهت دریافت اطلاعات بیشتر و هماهنکی برای بازدید رایگان تماس بگیرید
02191001506