چرا سقف متحرک ساینا

ما همواره خود را نسبت به توسعه فناوری سقف متحرک و پرورش مهندسین آشنا با این علم در کشور متعهد می دانیم.

سقف متحرک

شرکت سقف متحرک ساینا همواره سعی بر ارایه سطوح بالای خدمات به مشتریان عزیز را دارد و در این راستا به موارد زیر  احتمام ورزیده است:

 

-گردآوری افراد مجرب در تمامی بخش ها برای اجرا و خدمت رسانی مناسب به شما عزیزان

-استفاده از آخرین و پیشرفته ترین تجهیزات صنعت سازه چادری

-اختیار کردن فضای کارگاهی وسیع جهت سهولت و تسریع اجرا پروژه های خرد و حجیم

سقف متحرک ساینا

بومی سازی  دانش سقف های متحرک

شرکت ساینا با بومی سازی دانش فنی مربوط به صنعت سقف های متحرک پارچه ای باعث پیشبرد اهداف صنعتی کشور  و تداوم نوآوری و ابتکار در چرخه رو به رشد صنایع، شده است.

سقف متحرک ساینا

واردات قالب های آلومینیوم و تولید داخلی

وارد کردن قالب های خارجی و استاندارد که پیش از این آزمون خود را پس داده اند کیفیت کار را تضمین می کند و از طرفی به دلیل تولید در داخل کشور قیمت تمام شده به صرفه تر می‌شود

سقف متحرک ساینا

انبار پارچه

انبار پارچه شرکت ساینا شامل برند های متنوع پارچه می‌باشد. با این وجود دقت شده است که تمامی پارچه ها از برند های مطرح و با کیفیت ‌باشند تا محصولی درخور به شما ارایه شود

سقف متحرک ساینا

انبار آلومینیوم

با وجود انبار متریال با مساحت بالا، شرکت سازه چادری ساینا توانایی دپو حجم بالایی از متریال را داشته و این امتیاز از  تغییرات مدام و با شتاب قیمت ها جلوگیری می‌کند

مشخصات فنی

مشخصات پارچه های سقف های متحرک :

ویژگی های پارچه سقف متحرک

 • برند پارچه ها : سیون بلژیک, مهلر آلمان, عبیکان عربستان
 • لایه اصلی: لایه اصلی پارچه پلی استر بوده و وجود دایه های pvc , pvdf در دو طرف پارچه به عنوان روکش نهایی پارچه بوده که پارچه را در مقابل اشعه uv خورشید و همچنین رطوبت که قارچ و میکروب را به همراه دارد , جلوگیری می‌کند.
 • رفتار در برابر آتش : دارای خاصیت خود اطفاءی می‌باشد. به معنای بر اثر عوامل آتش زا شعله ور میشوند ولی شعله ماندگاری ندارند و با توجه به موادی که در آنها بکار رفته شعله سریعا خاموش میشود.
 • رفتار در برابر رطوبت: پارچه ها آب را از خود عبور نداده و قابلیت شستشو نیز دارند.
 • ثبـات رنگ سازه چادری در طول زمان: روکش PVDF, نزدیک به ۸۰  درصد از درخشندگی اولیه اش را بعد از 10 سـال حفظ نموده در حالی که در بهترین نوع از سایر روکش ها، تنها 20 درصد  از درخشندگی و کیفیت اولیه سایر پارچه های بکار رفته درسازه های پارچه ای باقی مانده است.
 • دوام و طول عمر:روکش PVC روی الیاف باعث حفاظت آنها می شود و مدت زمان عملکرد مطلوب الیاف را افزایش می دهد. روکش نهایی Acrylic Lacquer علاوه بر حفاظت از روکش PVC، با ایجاد لایه ای صیقلی و براق و انعکاس نور، میزان جذب آلودگی را به حداقل می رساند و باعث دوام و افزایش طول عمر پارچه میشود.

ویژگی اتصالات شرکت ساینا

جزءیات یک پروژه بسیار اهمیت دارد و در کیفیت نهایی تاثیر بسزایی دارد. استحکام و مقاومت اجزای پروژه است که موجب مستحکم شدن کل سازه می‌شود.

شرکت ساینا کلیه جزئیات بکار رفته در سقف های متحرک خود را با بهره گیری از جدیدترین  تکنولوژی های روز ، اعم از تکنولوژی برش  CNC، مرغوبترین روکشهای گالوانیزه، پوشش رنگ پودری الکترواستاتیک  تولید مینماید.

پوشش سازه الومینیومی سقف

شرکت ساینا جهت  پوشش سازه های آلومینیومی سقف متحرک خود از رنگ الکترواستاتیک  استفاده میکند.

در طی این عملیات ابتدا قطعات چربی گیری شده و توسط موادی مانند فسفاته و کروماته ، زیر سازی لازم جهت رنگ انجام شود .سپس قطعات به کابین انتقال یافته و توسط دستگاه  رنگ پاش ، رنگ آمیزی می شود و بعد از آن، قطعات به کوره انتقال یافته و رنگ در دمای حدود ۲۰۰-۱۸۰ درجه سانتیگراد پخته می شود .

مزایای رنگ پودری الکترواستاتیک عبارتند از:

 • عدم خش پذیری و بریده شدن
 • چسبندگی مناسب به سطح
 • مقاومت در برابر ضربه
 • ثبات رنگ در برابر هر نوع شرایط آب و هوایی
 • ظاهر یکدست و مناسب
 • پوشش ضخیم تر

ورق های گالوانیزه پوششی

زمانی که پارچه سقف متحرک جمع می‌شود, لایه ای در انتهای سازه تعبیه شده تا از چادر محافظت کند. این صفحات پرس شده که برای دپوی پارچه در نظر گرفته شده اند و طول عمر پارچه را افزایش می‌دهند. برای پوشش این صفحات فلزی هم  از رنگ پودری الکترواستاتیک استفاده می شود.

ویژگی های ریموت های سقف هوشمند

ریموت های سازه های متحرک در واقع یک سیستم انتقال فرمان است و به راحتی در هر زمان با فشردن دکمه این ریموت ها, چادر را باز و بسته کرد. موارد دیگری بجز ریموت هم میتواند برای فرمان باز و بسته شدن سقف های متحرک استفاده شود. که عبارتند از:

 • سیستم های هوشمند صوتی که با فرمان صوتی عمل میکنند.
 • کلید های متصل به دیوار که مانند کلید قطع و وصل برق هستند.
 • نرم افزار هایی که روی تلفن همراه نصب شده و به کمک آن ها میتوان چادر ها را باز و بسته کرد.

موتور سقف متحرک

این موتور ها از نوع توبولار (تیوب لار – استوانه ای) می باشد و شرکت ساینا در پروژه های اجرایی خود از دو برند موتور سامفی فرانسه و موسل ترکیه بهره میبرد که هردو دارای کیفیت بالایی هستند. سامفی فرانسه طراح و مخترع موتورهای توبولار در دنیا میباشد . گارانتی ارائه شده این شرکت برای موتورهای توبولار 5 سال است.

از جمله این ویژگی های موتور سقف متحرک :

 • عمر مفید بالا
 • عدم اشغال فضا
 • کم صدا
 • مجهز به گیربکس های قدرتمند
 • دارای حرکت آرام و یکنواخت
 • مجهز به سنسور حفاظتی دمای داخل موتور

منبع برق مورد استفاده موتور توبولار : تک فاز

دماي مناسب محیط كاركرد موتور : از 12- تا 50+ درجه سانتی گراد

دماي داخلی كاركرد موتور توبولار : 160 درجه سانتیگراد

بخش سازه الومینیومی

سازه آلومینیومی به دلیل سبک تر بودن از ساختارهای فولادی محبوبیت است. لذا در سیستم سقف متحرک از قالب های اختصاصی استفاده شده تا مقاطع آلومینیومی استاندارد و زیبایی تولید شوند. شرکت سازه چادری ساینا با واردات قالب های آلومینیوم مرغوب و تولید سازه ها در داخل کشور، استاندارد و زیبایی محصول را حفظ کرده و در عین حال با خرید آلومینیوم دارای سوبسید داخلی قیمت نهایی محصول را بسیار به صرفه کرده است.

نورپردازی سقف متحرک

سیستم روشنایی سقف های متحرک با طراحی خاص روی سازه های آلومینیومی پروژه نصب شده و علاوه بر روشن نمودن فضا در تاریکی, موجب زیبایی کار نیز می‌شوند. این نوع نورپردازی از لامپ های LED  خطی تشکیل شده است که بصورت استاندارد روی سازه آلومینیومی نصب میشوند. سیم کشی همه این لامپ ها در نهایت در یک ترانس جمع میشود و به یک برق ۲۲۰ ولتی وصل می‌شود و ایمنی کاملا برقرار است.

کاربردهای سقف متحرک

سقف های متحرک پارچه ای در کاربری های مختلفی قابل اجرا و استفاده هستند.

تراس

امروزه وجود فضای طراحی شده در تراس محبوبیت بالایی پیدا کرده است.وجود سقف متحرک در این فضا به شما این امکان را میدهد تا زیبایی و کاربرد فضای خود را افزایش دهید.

روفگاردن

به دلیل قرار گیری روف گاردن ها در بخش های مرتفع ، این محیط در معرض تابش و بارش شدیدتری نسبت به دیگر فضاها قرار دارد لذا با وجود یک سقف جمع شونده و مقاوم ، شما قادر خواهید بود تا در تمامی ساعات شبانه روز از فضای باز خود بهره ببرید.

حیاط

با وجود سایبان های متحرک  جمع شونده فضا های باز منزل کاربردی تر میشوند و می‌توانید از مبلمان فضای بازتان نیز در هنگام بارندگی و تابش های شدید آفتاب جلوگیری کنید. علاوه بر آن در صورت وجود استخر در حیاط منزل, سایبان ها به عنوان اشراف بند عمل کرده و از ورود گرد و غبار و برگ و .. به آب جلوگیری می‌کنند.

رستوران

سایبان های جمع شونده یک گزینه بسیار مناسب برای بخش روباز کافه و رستوران ها می‌باشند. زیرا علاوه بر سایه اندازی باعث بالا رفتن کاربری فضا در تمامی شرایط آب و هوایی و همچنین زیبایی بیشتر محیط می‌شوند.

سقف متحرک پارچه ای

سقف متحرک پارچه ای یکی از ابزارهای پیشرفته است که به وسیله ی آن می توان اوقات خوش و فوق العاده ای را به وجود آورد. اغلب ما عاشق وقت گذراندن در طبیعت و فضای آزاد هستیم. با استفاده از سقف متحرک شما می توانید بدون هیچ نگرانی اوقات خوشی را بگذرانید. نور مستقیم خورشید، باد، باران و برف از جمله عواملی هستند که شاید مانعی برای گذراندن وقت در هوای آزاد باشند. برای رفع این موانع استفاده از این نوع سقف راهکاری عالی می باشد. در محیط های مختلف مثل حیاط، باغ، ویلا، تراس و رستوران ها می توان از این نوع سقف استفاده نمود. حتما شما نیز علاقه مند به گذراندن وقت در هوای برفی یا بارانی هستید. اگر یک سقف متحرک وجود داشته باشد دیگر نگران خیس شدن لباس هایتان نخواهید بود.

متریال سقف متحرک پارچه ای

متحرک بودن این سقف باعث می شود تا شما در هر فصل و آب و هوایی لذت کافی را از فضا ببرید. انتخاب این نوع سقف حتما باید بر حسب نیاز فضا انجام گردد. دوام و کاربردی بودن آن از جمله موارد بسیار مهم می باشد. در واقع این نوع سقف به وسیله ی یک موتور اجرا می شود. افراد در موارد لازم می توانند سقف را باز و بسته نمایند.

در واقع با اجرا و استفاده از سقف متحرک شما یک پوشش دائمی دارید که در موارد لازم می توانید از آن استفاده نمایید. توجه داشته باشید که اجرا این کار حتما باید افراد متخصص و حرفه ای انجام گردد. متاسفانه انتخاب مراکز نامعتبر برای انجام این کار سبب می شود تا افراد دچار ضررهای مالی شوند. بنابراین بهتر است قبل از انجام این کار تحقیقات کافی را انجام داده و اطلاعات کافی در این مورد را کسب نمایید. در این مطلب قصد داریم ،اطلاعات کاملی را درباره ی این نوع از سقف ها در اختیار شما کاربران عزیز قرار دهیم. با کسب آگاهی هرگز متضرر نخواهید شد.

انواع سقف متحرک

استفاده از این نوع سقف در موارد مختلفی کاربرد دارد. در انواع مکان های عمومی و خصوصی می توان از سقف های متفاوتی استفاده نمود. حتما شما نیز سایبان های متحرک رستوران ها و کافی شاپ ها را مشاهده نموده اید. تراس و بالکن رستوران ها یکی از مکان های بسیار زیبا و دلنشین برای گذراندن اوقات فراغت می باشد. وجود یک سقف که قابلیت جابه جایی دارد می تواند این مکان را بسیار کاربردی تر نماید. در فصل های پاییز و زمستان وجود سایبان افراد را از باران و برف در امان نگه می دارد.

سقف متحرک استخر

سقف متحرک استخر از دیگر موارد کاربردی این نوع سقف می باشد. در اغلب ویلاها استخرهای رو باز وجود دارد. در صورتی که هیچ سقف و سایبانی بر روی استخر رو باز وجود نداشته باشد، نمی توان در فصل های سرد سال از آن استفاده نمود. به طور کلی می توان از سه نوع سقف بر روی استخرهای رو باز استفاده نمود. سقف یک تکه، سقف دو تکه و سقف استخر تلسکوپی. سایبان یک تکه حالت یکپارچه دارد و در هنگام باز و بسته کردن آن کل سقف روی ریل ها حرکت می نمایند. این نوع سقف فضایی را به اندازه خود استخر اشغال می نماید. سقف های دو تکه ای در هنگام باز شدن در دو طرف استخر بر روی ریل ها حرکت می نمایند. این نوع سقف فضای کمتری را اشغال می نماید و نیازی به فضای هم اندازه با استخر ندارد.

سقف متحرک تلسکوپی

سقف های متحرک تلسکوپی یکی از پرکاربردترین سقف ها برای استخرمی باشد. در این نوع سایبان ها میزان فضای اشغالی بسیار کمتر از هر دو مورد بالا می باشد. در واقع این سقف از تکه های مساوی و هم اندازه ای به وجود آمده است که در هنگام بسته شدن دقیقا به حالت تلسکوپ بسته می شود. علاوه بر کم بودن فضای مورد نیاز، نصب و اجرای این نوع سقف نیز بسیار راحت تر و سریع تر از سایرین می باشد.

سایبان متحرک پاسیو

از دیگر کاربردهای سقف متحرک استفاده از آن بر روی پاسیو و گلخانه ها می باشد. در مواردی افراد علاقه مند به استفاده از سایبان های متحرک بر روی گلخانه ی خود هستند. معمولا از سقف های شیشه ای در این موارد استفاده می گردد. توجه داشته باشید که جنس و نوع سقف حتما باید بر اساس فضای مورد نظر انتخاب گردد. قطعا جنس و نوع سقف یک گلخانه با سقف تراس یک رستوران یکسان نمی باشد.

مزیت سقف متحرک

وجود سقف متحرک مزایای بسیاری برای افراد و محیط مورد نظر دارد. اولین و مهم ترین مزیت آن داشتن یک محافظ متحرک برای محیط می باشد.

محافظت از استخر روباز

به طور مثال اگر دارای یک استخر روباز در ویلای خود هستید، با وجود این سقف می توانید در فصل های سرد از استخر خود محافظت نمایید. این موضوع برای تمام محیط ها و فضاهای باز مطرح می باشد. قطعا بارش برف و باران بر روی تراس و استخر باعث فرسودگی وسایل موجود در آن ها می گردد. بنابراین با داشتن سایبان متحرک شما می توانید از محیط مورد نظر خود محافظت نمایید.

محافظت از تابش نور خورشید

دومین مزیت استفاده از سقف متحرک در امان ماندن از تغییرات آب و هوایی می باشد. تابش داغ نور خورشید در تابستان می تواند آزار دهنده باشد. در صورت وجود این نوع سقف شما می توانید در هر شرایط از فضای باز خود استفاده نمایید. قطعا استفاده از فضای باز در هوای بارانی و سرد یک اتفاق بسیار دلچسب و زیبا است. در مورد استخر و گلخانه نیز این موضوع وجود دارد. همانطور که گفته شد با وجود این نوع سقف شما می توانید در هوای سرد نیز از استخر خودتان به راحتی استفاده نمایید.

صرفه جویی در مصرف انرژی

سومین مزیت این نوع سایبان صرفه جویی در انرژی می باشد. سقف های متحرک متناسب با نوع جنس و متریال مانند یک عایق سرما و گرما عمل می نمایند. این ویژگی سبب می شود تا انرژی کمتری از محیط هدر شود. یکی از دغدغه های بسیاری از افراد ایجاد دمای متعادل در محیط می باشد. استفاده از وسایل گرمایشی در زمستان و وسایل سرمایشی در تابستان انرژی برق زیادی را مصرف می نماید. در صورتی که عایق مناسبی را در محیط ایجاد نماییم نیاز به استفاده از انرژی زیادی نخواهیم داشت. بنابراین با ایجاد یک سقف متحرک مناسب در تراس و فضاهای باز می توان در مصرف انرژی صرفه جویی نمود.

ایجاد یک فضای مدرن

از دیگر مزیت های این نوع سقف ایجاد محیطی زیبا می باشد. در معماری های جدید اغلب از این نوع سقف برای زیبایی و صرفه جویی انرژی استفاده می شود. در صورتی که متریال و رنگ مناسب در این نوع سایبان استفاده شود قطعا زیبایی محیط بسیار بیشتر از قبل خواهد بود. انجام نورپردازی خاص و منحصر به فرد نیز در این نوع سقف ها باعث دو چندان شدن زیبایی معماری ساختمان می گردد. توجه داشته باشید که اجرای اصولی و صحیح این نوع سقف از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

اجزاء سقف متحرک

قطعا اجزاء و بخش های تشکیل دهنده یک سقف متحرک باید متناسب با جنس و نوع فضا انتخاب گردد. اما به طور کلی یک نوع ساختار اصلی برای اغلب سقف ها تعریف می شود.

بخش الومینیومی

اولین بخش این سقف شامل ساختار آلومینیومی است. آلومینیوم یکی از فلزهای تقریبا با دوام است که در ساخت سازه های ساختمانی از آن استفاده می گردد. پروفیل های آلومینیومی در فاصله های مشخص و متناسب با فضا قرار می گیرند. این سازه در واقع بستری است که سایر بخش های سقف بر روی آن قرار می گیرد. ستون های آلومینیومی نیز در چهار گوشه محیط قرار می گیرد.

بخش چادر

بخش دیگر سقف متحرک پارچه ی مخصوص آن می باشد. از پارچه pvc برای این بخش استفاده می شود. این نوع پارچه ضد آب و عایق حرارت می باشد. پارچه به ریل های آلومینیومی وصل می گردد و توسط موتور باز و بسته می شود. آلومینیوم فلزی بسیار سبک و کم وزن می باشد. ترکیب پارچه و آلومینیوم باعث می شود تا وزن سقف بسیار سبک باشد و به راحتی اجرا شود. قطعا وجود وزن سنگین بر روی سقف می تواند باعث ایجاد مشکلات بسیاری گردد. این نوع پارچه از قبل برای نصب بر روی ریل ها آماده می گردد. البته قابل ذکر است که در مواردی از پارچه های برزنتی نیز استفاده می گردد.

بخش نیرو محرکه

سومین بخش سقف متحرک موتور موجود در آن می باشد. موتور توبلار این نوع سقف یکی از اصلی ترین بخش های تشکیل دهنده آن می باشد. موتور سبب می شود تا سقف به راحتی توسط ریل های آلومینیومی باز و بسته شود. در مواردی که از موتور خوب و پیشرفته در سایبان استفاده نشود مشکلات بسیاری در استفاده از آن پیش خواهد آمد.

نصب یک موتور مناسب بر روی سقف از موارد بسیار مهمی می باشد. در هنگام اجرای سقف حتما باید از مرغوب بودن موتور و درست کار کردن آن اطمینان داشته باشید. کمک گرفتن از افراد حرفه ای در این کار از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد.

دیگر اجزای این نوع سایبان ریموت و سنسور آن می باشد. ریموت در واقع کنترل سقف می باشد. در اغلب موارد ریموت به صورت جداگانه و دستی قرار دارد. در مواردی نیز ریموت سقف بر روی ناحیه ای از آن نصب می گردد و افراد می توانند در هنگام استفاده از آن حالت مورد نظر را اجرا نمایند. سنسور هایی نیز بر روی سقف نصب می شود تا در شرایط خاص تنظیمات مورد نظر را انجام دهند. به طور مثال سنسور باد سبب می شود تا در هوایی که باد شدید وجود دارد سقف به صورت خودکار از ایجاد آسیب جلوگیری نماید.

مشخصات پارچه

به طور کلی از دو نوع پارچه می توان در ساخت سقف متحرک استفاده نمود. پارچه برزنتی و پارچه پی وی سی. هر کدام از این پارچه ها دارای مشخصات و ویژگی های منحصر به فردی هستند. پارچه های برزنتی برای انواع محافظ ها و سایبان ها مورد استفاده قرار می گیرد. معمولا برای پوشش دادن بار کامیون ها نیز از این نوع پارچه استفاده می گردد. پارچه برزنتی مقاومت خوبی در برابر نور خورشید و آب دارد. انتخاب نوع پارچه باید بر اساس فضا و آب و هوا انجام گیرد.

پارچه سقف متحرک

نمونه پارچه سه بعدی به کار رفته در پروژه سقف متحرک

دیگر پارچه ای که کاربرد بیشتری از پارچه برزنتی دارد پارچه پی وی سی می باشد. ساختار این نوع پارچه از پلیمر مصنوعی می باشد. پارچه پی وی سی در برابر آب و باد مقاومت بالایی دارد. میزان کشش و انعطاف پذیری آن نیز بسیار بالا می باشد. همین ویژگی سبب شده است تا این نوع پارچه دوام و ماندگاری بیشتری داشته باشد. البته نکته منفی درباره ی این پارچه مقاوم نبودن آن در برابر آتش می باشد. بهتر است در این باره توجه زیادی داشته باشید و از گذاشتن منقل و اجاق در زیر آن بپرهیزید.

دوخت پارچه در سایبان متحرک

یک مورد بسیار مهم نیز در مورد نوع پارچه سقف متحرک وجود دارد و آن نوع دوخت پارچه می باشد. به طور کلی دوخت به دو صورت انجام می گیرد. دوخت دستی و دوخت فرکانس بالا. دوخت دستی پارچه توسط یک سطح داغ و سشوار صنعتی انجام می گیرد. در این نوع دوخت کیفیت تقریبا پایین است و می توان گفت هزینه ی آن نیز کمتر است. همچنین زمان انجام دوخت کمتر می باشد. در هنگام انتخاب نوع پارچه باید به این موارد توجه داشته باشید.
دوخت فرکانس بالا توسط دستگاه ها انجام می گیرد. در این نوع دوخت زمان بیشتری صرف می شود و کیفیت پارچه بالاتر است. در واقع دوخت توسط امواج الکترومغناطیس انجام می گردد. به طور مسلم هزینه ی این نوع پارچه بیشتر از دوخت دستی می باشد زیرا از دستگاه های پیشرفته برای این کار استفاده می گردد. اگر به دنبال پارچه ی باکیفیت هستید بهتر است از این نوع پارچه استفاده نمایید. البته انتخاب نوع پارچه باید توسط کارشناس و متناسب با نوع فضا انجام گیرد. توصیه می شود بدون مشورت افراد حرفه ای اقدام به انتخاب پارچه نکنید.

مشخصات پروفیل آلومینیوم

پروفیل الومینیوم سقف برقی

نمونه پروفیل و اتصالات به کار رفته در سقف برقی

همان طور که در بالا اشاره شد بخش اصلی و اولیه سقف متحرک سازه و ساختار آلومینیومی می باشد. در واقع این سازه بستری برای نصب پارچه و موتور می باشد. آلومینیوم به چند دلیل یکی از بهترین مصالح برای ساخت سقف می باشد. داشتن وزن سبک یکی از این ویژگی های مهم می باشد. آلومینیوم وزن کمی دارد و به راحتی می توان از آن برای ساخت و اجرای سقف استفاده نمود. قطعا استفاده از فلز سنگین برای این کار مناسب نمی باشد. این ویژگی سبب می شود تا در سریع ترین زمان ممکن سقف نصب و اجرا گردد.
آلومینیوم سازگاری زیادی با انواع آب و هوا دارد و دچار زنگ زدگی نمی شود. همین ویژگی سبب شده است تا دوام و ماندگاری آن بیشتر از سایر فلزها باشد. این فلز در برابر رطوبت و تغییرات هوا مقاومت بالایی را از خود نشان می دهد. همچنین ظاهر و رنگ زیبای آن سبب می شود تا معماری ساختمان زیباتر از قبل شود. وجود یک سازه زیبا در فضا باعث می شود تا ارزش مکان بیشتر از قبل شود. با استفاده از پروفیل آلومینیوم در ساختار سقف ریل ها به راحتی حرکت داده و پارچه باز و بسته شود. اندازه دقیق پروفیل ها نسبت به هر فضایی متغیر می باشد و نمی توان ویژگی های دقیقی را از آن ذکر نمود.

 

 

 

 

معمولا در اغلب سقف ها از بستر آلومینیومی استفاده می شود. حتی اگر جنس سقف از شیشه باشد باز بستر و ساختار اصلی آن از آلومینیوم خواهد بود. در مدت زمان زیاد جایگزین بهتری از این فلز برای سازه های ساختمانی یافت نشده است. اغلب مهندسان و طراحان ترجیح می دهند از پروفیل های آلومینیومی برای ساخت و راه اندازی سقف استفاده نمایند. داخل پروفیل ها به گونه ای طراحی می گردد که آب باران و برف را به زمین انتقال دهند. لوورهای موجود در این پروفیل ها باعث استحکام بیشتر و حرکت راحت ریل ها می گردند.

مشخصات موتورهای تویوبلار

برای حرکت سقف باید از موتورهای تویوبلار استفاده نمود. این موتورها دارای ویژگی های خاصی می باشند. این موتورها طول عمر و دوام بالایی دارند. یعنی می توان سال های سال بدون هیچ مشکلی از موتور تویوبلار استفاده نمود. تنوع گسترده ای از این نوع موتورها وجود دارد و می توان بر اساس نیاز از توان های مختلفی استفاده نمود. این نوع موتورها کمترین فضا را در محیط اشغال می نمایند. یکی از دغدغه های اصلی افراد برای راه اندازی سقف متحرک کمبود فضا می باشد. با استفاده از این موتورها دیگر نیاز به فضای زیاد برای موتور نخواهید داشت.

موتور تیوبلار

نمونه موتورهای متداول در در سقف های متحرک پارچه ای از نوع تیوبلار

از دیگر ویژگی های مهم داشتن صدای بسیار کم می باشد. یعنی در هنگام استفاده از این نوع موتور شما صدای بسیار زیاد و آزار دهنده ای را نخواهید شنید. این موتور دارای میکروسوییچ های بسیار ظریف و دقیق می باشد و گیربکس قدرتمندی دارد. از دیگر ویژگی های جالب آن توانایی کنترل دمای داخلی موتور می باشد. به وسیله ی سنسورهای موجود در موتور دما از اندازه استاندارد بالا نمی رود.

مشخصات فنی موتور سقف برقی

مشخصات فنی آن شامل برق شهری ورودی 220 ولت، زمان کارکرد 4 دقیقه ای، جریان مصرفی نیم تا یک آمپر و مقدار مصرفی 130 تا 250 وات. استفاده از موتور باکیفیت در سقف متحرک سبب می شود تا عملکرد بهتری را مشاهده نمایید. در مواردی ممکن است به بیش از یک موتور نیاز داشته باشید. تشخیص این موضوع حتما باید توسط یک فرد حرفه ای انجام گیرد. به طور کلی با انتخاب سازه، پارچه و موتور با کیفیت می توانید سقف با کیفیت و با دوامی داشته باشید. طراحی قبل از اجرای سقف از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. بهتر است انجام این کار را به افراد متخصص بسپارید.

قیمت سقف متحرک

قیمت سقف متحرک بستگی به عوامل متعددی دارد. یکی از مهم ترین عوامل در تعیین قیمت این نوع سقف مسافت و بزرگی فضای مورد نظر می باشد. قطعا هر چقدر فضای سقف بزرگ باشد نیازمند مصالح بیشتری می باشد. با بیشتر بودن مصالح قیمت نیز افزایش خواهد یافت. قطعا انجام سقف بر روی یک گلخانه ی چند متری بسیار کمتر از ایجاد سقف بر روی استخر بزرگ می باشد. بنابراین در مرحله ی اول برای تعیین قیمت باید مقدار فضای مورد موجود را در نظر داشته باشید.
از دیگر عوامل تاثیرگذار در قیمت سقف متحرک انجام طراحی می باشد. توجه داشته باشید که بدون انجام طراحی و محاسبات مهندسی اجرای سقف امکان پذیر نمی باشد. در مواردی که طراح متخصصی برای انجام طراحی سقف استخدام می کنید قطعا باید پول بیشتری را نیز بابت آن پرداخت نمایید. متاسفانه برخی از افراد این تصور را دارند که پرداخت پول برای طراحی سقف هزینه اضافی است و اصلا لازم به انجام این هزینه نیست. باید این مورد را در نظر داشته باشید که در صورت انجام نشدن طراحی استاندارد سقف مناسبی نخواهید داشت. این موضوع سبب افزایش هزینه های مالی دیگر می گردد.

تاثیر جنس پارچه در قیمت محصول

جنس و نوع دوخت پارچه کششی از سایر عوامل موثر در قیمت سقف می باشد. دوخت پارچه به روش های مختلفی انجام می گیرد. قطعا اگر از پارچه ی با کیفیت بالا استفاده نمایید باید قیمت بیشتری را پرداخت نمایید. پارچه هایی که توسط دستگاه های پیشرفته تولید می شوند از کیفیت بسیار بالاتری برخوردار هستند. نوع پارچه دوام و کیفیت کلی سقف متحرک را تعیین می نماید. میزان عایق بودن و ضد آب بودن پارچه سبب می شود تا شما در هر شرایط تغییرات زیادی را تجربه نکنید. بهتر است قبل از اجرا سقف درباره ی نوع پارچه تحقیق نمایید.

تاثیر طراحی در قیمت نهای محصول

تعداد ریل و موتور نیز از عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت می باشد. هر چقدر تعداد ریل ها بیشتر باشد باید آلومینیوم و مصالح بیشتری برای ساخت سقف استفاده گردد. همین موضوع سبب می شود تا قیمت سقف متحرک افزایش یابد. در صورتی که تنها از یک موتور در سقف استفاده شود نیاز به پرداخت پول بیشتری نخواهید داشت. توجه داشته باشید که انتخاب و اجرای یک سقف متحرک با کیفیت نیازمند استفاده از افراد حرفه ای و متخصص در این زمینه می باشد.

سوالات متداول شما

شرکت سقف متحرک ساینا بیش از صد پروژه در سراسر ایران به اجرا رسانده است.

سازه متحرک از جنس پروفیل‌ آلومینیوم ۶۰۶۳ است و در مواردی ستون ها و اتصالات از جنس فولاد می باشند.

قطعات آلومینیومی سازه را با رنگ پودری الکترواستاتیک مخصوص آلومینیوم رنگ آمیزی می‌کنند تا در برابر زنگ زدگی ؛ تغییر رنگ در زیر آفتاب، شوره زدن و رطوبت مقاوم شوند.

پارچه از الیاف پلی استر ساخته شده ،برای افزایش عمر آن از یک‌ لایه پی‌ وی‌ سی بر روی پارچه استفاده می‌ کنند. در درون الیاف پارچه لایه ای مشکی رنگ وجود دارد تا نور خورشید را عبور ندهد.

چرخ از جنس تفلون پلی آمید با مقاومت بالا ساخته می شود تا هم وزن کمی داشته باشد و هم در برابر حرکت های مداوم مقاومت بالا داشته و کم صدا باشد.

قطعات سقف متحرک مناسب با طول دهانه و متراژ پروژه متفاوت است. معمولا طول هر قطعه در حدود ۲ متر تا ۴ متر، مناسب با پروژه طراحی و ساخته می‌ شود.

دهانه های بزرگ با سقف متحرک قابل اجرا هستند ولی دهانه بیش از ۱۰ متر توصیه نمی گردد.

سقف متحرک فقط می‌ تواند از یک‌ جهت باز و بسته شود.

با قرار دادن دو سقف متحرک روبروی یکدیگری می توان فضا را به سمت وسط باز و بسته نمود.

جهت باز شدن به انتخاب کارفرما و جهت شیب پروژه بستگی دارد.

سقف های متحرک بوسیله موتورهای الکتریکی باز و بسته می شوند.

این موتورها قابلیت کنترل به وسیله کلید و ریموت کنترل را دارند.

از موتورهای توبلار که با برق شهری کار می کنند استفاده می شود.

موتور توبلار نسبت به موتور سانترال کم صداتر است و سرعت ثابتی دارد.

می توان هم زمان چند موتور را با یک ریموت کنترل روشن کرد.

معمولا به ازای هر ۵۰ متر مربع یک موتور الکتریکی در سقف متحرک استفاده می شود.

بله. یکی از ویژگی های اصلی سقف متحرک پارچه ای امکان نورپردازی آسان بر روی سازه و پوشش پارچه ای می باشد.

معمولا یک LED نور برای هر متر مربع از سازه در نظر گرفته شده ولی امکان افزایش میزان نور به درخواست کارفرما وجود دارد.

مدت زمان آماده سازی سازه به متراژ و حجم کار بستگی دارد.

عموما سقف های متحرک طی مدت زمان ۳۵ روز کاری آماده نصب می گردند.

معمولا این محصول را ۵ سال گارانتی می‌ کنند.

عمر سازه در صورت نگهداری صحیح ۳۰ سال و عمر مفید پوشش آن در حدود ۱۵ سال است.

سقف متحرک در دسته سقف های سبک و موقت قرار می گیرد و نیازی به مجوز شهرداری ندارد مگر اینکه در سمت نمای ساختمان اجرا گردد.