سقف متحرک پاسیو که اغلب در حیاط های خلوت، پاسیوها و … اجرا می شود دارای علاقه مندان بسیاری است. پروژه سقف متحرک الهیه که تصاویر آن در این مقاله ارائه شده اند، در فضایی به مساحت 20 متر مربع اجرا شده است. این سقف ها را می توان بنا بر نیاز خود باز نموده یا بست تا به عنوان اشراف بند عمل نمایند.

لازم است تا دقت داشته باشید که سقف متحرک پاسیو، از یک سو می تواند مانع دید سایر همسایه ها و ساختمان ها به محیط منزل شما باشد. از سوی دیگر از ورود نورهای مضر خورشید به داخل پاسیو جلوگیری می نماید. البته باید در نظر داشته باشید، از آنجا که افراد زیادی از پاسیوهای خود به عنوان محلی برای نشستن استفاده می نمایند لذا مراقبت از مبلمان در برابر نور خورشید دارای اهمیت بالایی است. در ادامه اطلاعات جامع تری در اختیارتان قرار داده می شود.

هر آنچه که باید در خصوص سقف متحرک پاسیو و اجرای آن بدانید:

سقف متحرک پاسیو یک زیرمجموعه از انواع سقف متحرک حیاط می باشد. این سقف ها قابلیت باز یا بسته شدن را دارند. لذا افراد به راحتی می توانند هر زمان که مایل هستند آنها را باز نموده یا ببندند.  البته نورپردازی که زیر این سقف ها صورت می گیرد، فضای زیبا  دلنشینی را ایجاد می نماید. عموما برای سقف های فوق از روکش pvc با روکش الیاف استفاده می شود. این روکش ها دوام و ماندگاری بالایی دارند و به راحتی باز و بسته می شوند. البته باید در نظر داشت که این روکش ها یک لایه صیقلی ایجاد می نمایند که در برابر آب باران، انعکاس نور خورشید و رفع آلودگی ها کاربرد زیادی دارند.

در سقف متحرک پاسیو، برای اینکه سایبان به راحتی باز و بسته شود، از از چرخ های ریلی پلی آمید استفاده می گردد زیرا این چرخ های وزن کمی داشته اما قابلیت تحمل وزن های زیادی را از خود نشان می دهند. از سوی دیگر سر و صدای کمی ایجاد می نمایند.

مزیت استفاده از سقف های متحرک برای پاسیو چیست:

سقف متحرک پاسیو از جنبه های مختلف باعث سود رسانی به افراد می شود. در گام اول باید در نظر داشته باشید که این سقف ها می توانند محیط را بسیار خنک نمایند. از همین رو فضای مناسبی را برای رشد گیاهان و حتی ریلکس نمودن فراهم می آورند. همچنین باید توجه داشت که سقف های فوق از تابش مستقیم نور خورشید به داخل جلوگیری می نمایند. این مورد برای پرورش گیاهانی که به آفتاب حساسیت بالا دارند یا افرادی که مایلند از این فضا برای نشستن استفاده نمایند، گزینه عالی محسوب می شود.

در قدیم افراد تنها در روزهای خوب سال می توانستند از فضای پاسیو خود استفاده نمایند. اما امروزه هم در زبان برف و باران و هم در روزهای گرم سال می توان از این سقف بهره برد. اشخاص به راحتی با توجه به میل خود، سقف های فوق را باز نموده یا می بندند. سقف های فوق برای گرما و سرما نیز می توانند عایق خوبی محسوب شوند. خوشبختانه مدل هایی که امروزه با چارچوب آلومینیومی ساخته می شوند، ضد ضربه هستند و مقاومت بالایی را از خود نشان می دهند.

جمع بندی:

خوشبختانه برای سقف متحرک پاسیو امروزه انواع طرح ها و مدل ها در بازار وجود دارد که افراد بر اساس سلیقه و نیاز خود می توانند از آنها استفاده نمایند. اگر شما نیز فضایی در اختیار دارید و مایلید از آن برای پرورش گیاهان، محیط آرامش و … استفاده نمایید، پروژه سقف متحرک پاسیو می تواند به طور حتم نظر مثبت شما را جلب نماید. در دکوراسیون منزل این مورد امروزه جایگاه خاصی دارد.