سقف جمع شونده حیاط از دیگر پروژه هایی است که امروزه بسیار در محیط های باز حیاط اجرا می شود. این پروژه که تصاویر آن در ادامه بیان شده است، به عنوان یک اشراف بند در حیاط نیز استفاده می شود. در واقع می توان به کمک این سقف ها کل فضای حیاط را پوشش داده و یک محیط خصوصی ایجاد کرد.

اجرای سقف جمع شونده حیاط:

پروژه سقف برقی حیاط در محله چهاردانگه تهران اجرا شده است و فضایی حدود 80 متر مربع را پوشش می دهد. این سقف ها هم در طول روز و هم در شب ها کاربرد دارند. با توجه به سیستم نورپردازی که در زیر سقف برقی نصب می شود، شما در طول شب می توانید یک فضای زیبا و راحتی را در حیاط خود داشته باشید.

یکی از مزیت های سقف متحرک حیاط، استفاده بیشتر و بهتر از فضا است. این سقف ها می توانند مانع دید و اشراف سایر ساختمان ها به حیاط شوند. لذا با توجه به نیاز خود می توانید سقف ها را باز نموده یا ببندید. گروهی از مشتریان از این سقف ها برای ایجاد یک اتاق شخصی و کوچک در حیاط خود بهره می برند. اگر جزو افرادی می باشید که در حیاط خود از مبلمان استفاده می نمایید؛ سقف های فوق می توانند تا حد زیادی در برابر تابش و بارش از آنها مراقبت نماید.

هر آنچه که باید در خصوص سقف های برقی حیاط بدانید:

– سقف برقی عموما طی 30 الی 35 روز کاری آماده نصب می شود. اما باید در نظر داشته باشید که متراژ محیط و نوع پروژه نیز در مدت زمان اجرا نقش دارند.

– بسیاری از افراد تصور می نمایند که برای اجرای این سقف ها نیاز به اخذ مجوز شهرداری است. اما باید دقت نمود که این سقف ها تنها در صورتی که به سمت نمای ساختمان نصب شوند، نیاز به تایید و اخذ مجوز از شهرداری دارند. در غیر این صورت می توان آنها را به راحتی در حیاط پیاده سازی نمود.

– عموما برای سقف متحرک حیاط از نورپردازی led استفاده می شود. شما می توانید روی هر میزان متراژ این نورپردازی ها را پیاده سازی نمایید. لازم به ذکر است که پوشش های پارچه ای این بین به هیچ وجه صدمه نمی بینند.

– برای اینکه سقف جمع شونده حیاط شما بتواند به راحتی باز و بسته شود، لازم است تا به برق شهری متصل گردد. همچنین این سقف ها از موتورهای توبلار یا سانترال نیز استفاده می نمایند که موتورهای توبلار دارای صدای کمتری می باشند. از سوی دیگر آنها دارای ریموت هستند که باز و بسته نمودن را آسان می کنند.

– عموما برای اینکه این سقف ها مقاومت لازم را داشته باشند، پوشش پارچه ای آنها را از PVC می سازند. این پوشش هم در برابر گرما و هم در برابر سرما مقاومت لازم را دارد.

به صورت کلی پروژه سقف متحرک حیاط برای افرادی که مایل هستند یک محیط مسقف و خصوصی در حیاط خود داشته باشند، عالی است. بسیاری از افراد از این سقف ها به عنوان اشراف بند استفاده می نمایند.