سایبان متحرک پارچه ای چیست؟

سایبان متحرک پارچه ای نوعی سقف اتوماتیک است که توسط یک ریموت کنترل، اداره می شود. این نوع سقف ها که از جنس پارچه های پلی استر هستند، با دو لایه pvc و pvdf دارای مقاومت بالایی بوده و جزو بهترین نوع سقف های متحرک محسوب می شوند. به این ترتیب گمان نکنید از پارچه های معمولی برای نصب و اجرای این مدل سقف ها استفاده می شود. بلکه جنس پارچه ها کاملا خاص بوده و از کیفیت بالایی برخوردار هستند.

این پارچه ها دارای ترکیبات شیمیایی مخصوصی هستند که موجب می شود، ویژگی هایی مجزا از سایر پارچه ها داشته باشند. به طور مثال: اگر سقف متحرک پارچه ای دچار آتش سوزی شود، پارچه های سقف به میزان کمی آتش گرفته و به سرعت نیز خاموش می شوند. همچنین اگر از برند های مطرح تولید کننده پارچه های پلی استر مانند: سیون بلژیک, مهلر آلمان, عبیکان عربستان استفاده کنید، تا ۱۰ سال ماندگاری رنگ و درخشندگی دارند.

نکته دیگری که لازم است درباره این گونه سقف ها بدانید، سایر اجزا و سازه هایی هستند که برای نصب و راه اندازی سقف متحرک از آنها استفاده می شود. بخش های دیگر سقف متحرک پارچه ای شامل: اتصالات، لایه محافظ جمع شونده، ریموت کنترل؛ موتور سقف متحرک، سازه آلومینیومی و نورپرداز سقف متحرک می شود.

نکات مهم هنگم نصب و استفاده از سقف متحرک پارچه ای :

این پروژه به متراژ 18 متر مربع در شهر رودهن اجرا شده است. برخی از انواع سقف های پارچه ای دارای سنسور بوده، به طوری که تغییرات شرایط آب و هوایی را تشخیص داده و به صورت خودکار اقدام به بسته شدن می کنند. اگر در شرایط آب و هوایی متغیری قرار دارید، بهتر است اقدام به نصب اینگونه سقف ها نمایید.

 

رنگ سازه ها از دیگر نکات مهم است. اگر سازه های استفاده شده در سقف متحرک پارچه ای، الکترواستاتیک باشد، مزیت های زیادی به همراه خواهد داشت. شامل: عدم خش پذیری و بریده شدن، چسبندگی مناسب به سطح، مقاومت در برابر ضربه، ثبات رنگ در برابر هر نوع شرایط آب و هوایی، ظاهر یکدست و مناسب و پوشش ضخیم تر.

استفاده از موتور های با کیفیت نیز در کارایی بهتر سقف های متحرک تاثیرگذار است. هرچه نیروی محرکه سقف توسط موتور هوشمند و با قدرت تولید شود، عمر سقف متحرک نیز افزایش پیدا می کند. برترین موتور هایی که در این زمینه می توان از آنها استفاده کرد، شامل: برند موتور سامفی فرانسه و موسل ترکیه می شوند.

موارد استفاده از سقف های متحرک:

امروزه استفاده از سقف متحرک پارچه ای بسیار افزایش یافته است. اگر در گذشته این سازه بیشتر جنبه تجاری داشت، اکنون کاربرد های فراوانی یافته و برای مصارف شخصی نیز استفاده می شود. به طور مثال: مجموعه هایی که دارای روفگاردن هستند(کافی شاپ ها، رستوران ها و سفره خانه ها) اقدام به نصب سقف متحرک نموده اند. اما عده زیادی از افراد به منظور حداکثر استفاده از محیط، اقدام به نصب سقف متحرک می نمایند. یکی از مواردی که با کمک سقف متحرک کارایی بیشتری پیدا می کند، نصب سقف متحرک استخر می باشد. به خصوص در منازلی که مکان استخر از دید سایرین پنهان نبوده و بزرگسالان برای شنا کردن با محدودیت رو به رو هستند.

در موارد این چنینی اجرای سقف متحرک می تواند به میزان زیادی حلال مشکلات باشد. در صورت نصب سقف متحرک پارچه ای روی استخر، فضای استخر دیگر قابل مشاهده نبوده و شنا کردن راحت تر می شود. به دلیل جنس پارچه های به کار رفته، اشعه یو وی امکان عبور نداشته و شناگران دچار مشکلات پوستی نمی شوند. ضمن اینکه بسته بودن سقف متحرک از ورود زباله مانند: برگ درختان به درون استخر جلوگیری خواهد کرد.  اگر دوست ندارید تمام مساحت استخر دارای سقف باشد، می توانید تنها بخشی از استخر را مسقف کرده و مابقی مساحت استخر را به صورت رو باز استفاده نمایید.