سایبان متحرک پارچه ای رستوران

یکی از راه حل های افزایش فضای رستوران استفاده از المان بروز دنیا برای پوشش محوطه باز است و سایبان متحرک پارچه ای رستوران یکی از متریال های پوششی برای فضای باز است به طوری که علاوه بر زیباسازی رستوران، صاحبان کسب و کار می توانند از فضای بلااستفاده خود در انواع شرایط جوی بهترین استفاده را نمایند. از منحصر به فردترین مواردی که این سقف متحرک رستوران دارد این است که به راحتی با فشردن یک دکمه بر روی ریموت کنترل، سقف برقی بصورت اتوماتیک از وضعیت باز به بسته  و یا بلعکس تغییر حالت یابد.

سقف برقی رستوران یکی از کاربردهای سقف متحرک است که به خوبی می توان در چنین کسب و کاری استفاده کرد.

مشخصات سقف متحرک پارچه ای رستوران

این پروژه یک سقف جمع شونده پارچه ای در محوطه فضای باز رستوران به متراژ ۱۳۶ متر مربع می باشد.

مساحت : ۱۳۶ متر مربع
کاربری : سایبان متحرک پارچه ای رستوران
محل پروژه : پارک پرواز
جنس پارچه : PES–PVC
پروفیل : آلومینیوم
موتور : سانفی فرانسه
زمان تحویل : ۱۳۹۷

معماری سایبان متحرک پارچه ای رستوران

با توجه به اینکه پارک پرواز یکی از مکان های تفریحی شهر تهران است. رستوران Flyland برای جذب هرچه بیشتر مشتری و همچنین یک فضای متفاوت و رویایی را برای افراد و عزیزانشان ایجاد کنند تا خاطره ای بیاد ماندنی را در ذهن های آنها حک نماید، تصمیم به خرید سقف متحرک پارچه ای از شرکت سقف متحرک ساینا گرفتند. معماران شرکت با توجه به فضای مدنظر کارفرما به متراژ ۱۳۶ مترمربع و اینکه محوطه بیرونی رستوران به صورت منحنی بود، طراحی این سقف جمع شونده بسیار زیبا به صورت زیر انجام گرفته شد:

  • برای پوشش محوطه جلویی از ۶ سقف متحرک رستوران با دهانه های متفاوت استفاده شد.
  • استفاده از موتور سانفی فرانسه برای هر دهانه که در مجموع ۶ موتور در این پروژه استفاده شده است.
  • سازه سقف اتوماتیک رستوران پارک پرواز از با کیفیت ترین نوع آلومینیوم ساخته شده است.
  • برای هماهنگی سقف برقی پارچه ای با ساختمان رستوران، رنگ سازه مشکی و پارچه سفید انتخاب شد.
  • نورپردازی زیر سقف برقی با بروزترین المان های نوری برای ایجاد فضایی لاکچری و جذب مشتری استفاده شد.

با توجه به منحنی بودن محوطه بیرونی رستوران، برای پوشش کامل فضا، طراحان، سقف جمع شونده را طوری قرار دادند که در نهایت سقف های متحرک از راه دور به صورت پلکانی به نظر برسند.

مشخصات سازه و پارچه سقف جمع شونده

شرکت سقف متحرک ساینا برای اینکه کمترین مزاحت برای فعالیت رستوران ایجاد کند تمام اتصالات بصورت پیچ و مهره ایجاد کرد تا کمترین فعالیت عمرانی در محل انجام گیرد. برای این سقف جمع شونده پارچه ای موتور های الکتریکی فرانسوی که کیفیت بسیار بالایی دارند انتخاب گردید.

در محاسبات سرعت باد برای سقف متحرک رستوران برقی ۶۰ کیلومتر بر ساعت و میزان بار برف قابل تحمل ۳۰ کیلوگرم بر متر مربع در نظر گرفته شده است.