سایبان متحرک پارچه ای استخر

برای ایجاد سایه و کاهش آلودگی آب استخر رو باز می توان از سایبان متحرک پارچه ای استخر برای پوشش فضای آن استفاده کرد. یکی از مزایای سقف متحرک استخر داشتن استخر روباز و یا سرپوشیده در هر زمان است، چرا که می توان سقف جمع شونده را با توجه به شرایط جوی به راحتی با فشردن یک دکمه بر روی ریموت کنترل، باز یا بسته کرد.

مشخصات سقف پارچه ای استخر

این پروژه یک سقف متحرک پارچه ای استخر در محوطه فضای باز ویلا به متراژ ۳۶ متر مربع می باشد.

مساحت : ۳۶ متر مربع

کاربری : سقف پارچه ای استخر

محل پروژه : دروس

موتور: هیوت

مشخصات سازه : آلومینیوم ۶۰۶۳

پوشش اتصالات: فولاد گالوانیزه

سال : خرداد ماه ۱۳۹۸

نوع دوخت پارچه : HF

معماری سقف متحرک پارچه ای استخر

یکی از کارفرمایان برای پوشاندن فضای استخر خود بعد از جستجو و تحقیق به این نتیجه رسید که بهترین متریال برای مسقف کردن مکان خود استفاده از سقف پارچه ای استخر است. این کارفرما با مراجعه به شرکت سقف متحرک ساینا تقاضای خرید سقف متحرک برای استخر خود به متراژ ۳۶ متر مربع داشت. از دیگر درخواست های کارفرما درباره سقف متحرک استفاده از کمترین ستون در محوطه استخر بود تا کسانی که از این استخر استفاده می کنند ویو زیبای فضای سبز محوطه را مشاهده کنند. بنابه درخواست کارفرما معماران به طراحی یک سقف برقی پارچه ای استخر کاملا سفارشی پرداختند که اهداف کارفرما را پوشش بدهد.

مشخصات سازه و پارچه سقف متحرک پارچه ای

با توجه به اینکه کارفرما خواهان این بود که قسمتی از فضای استخر پوشیده شود و بر طبق طراحی های انجام شده ستون های سقف برقی در لبه استخر قرار گرفت و طرف دیگر سقف متحرک استخر از کابل استفاده شد. برای باز و بسته کردن این سقف متحرک از یک موتور با برند هیوت استفاده شد. ایجاد فضایی گیرا و متفاوت رنگ سازه و پارچه متضاد انتخاب شد تا فضای زیباتری را در کنار ویلا ایجاد شود. برای نورپردازی این سقف متحرک برقی از LED نقطه ای استفاده شده است.