سایبان متحرک استخر ویلا - شهریار

برای ایجاد یک سایه بر روی استخر در روزهای آفتابی و برای محافظت افراد از سوختگی شدید پوستی، استفاده از سایه بان استخر مناسب است. با نصب یک سقف متحرک بر روی استخر می توان یک فضایی متفاوت برای آن ایجاد کرد. سایبان متحرک استخر را می توان به راحتی با فشردن یک دکمه بر روی ریموت کنترل، باز یا بسته شود.

مشخصات سایبان استخر ویلا

این پروژه یک سایبان استخر در محوطه فضای باز ویلا واقع در شهریار به متراژ ۵۰ متر مربع می باشد.

مساحت : ۱۰۰ متر مربع

کاربری : سایبان متحرک استخر

محل پروژه : شهریار

موتور: سامفی فرانسه

مشخصات سازه : آلومینیوم ۶۰۶۳

پوشش اتصالات: فولاد گالوانیزه

سال : بهمن ماه ۱۳۹۷

نوع دوخت پارچه : HF

معماری سایبان متحرک استخر

یکی از ویلاداران در شهریار برای ایجاد فضایی متفاوت بر روی استخر خود از سقف جمع شونده برای پوشش استخر استفاده کرد. در این راستا کارفرما با مشاوره رایگانی که با معماران شرکت سقف متحرک ساینا داشت به این نتیجه رسید که برای پوشش فضای مد نظر خود از دو سایه بان استخر استفاده نماید. مهندسین ساینا برای دوام بیشتر سقف جمع شونده استخر و خروج کامل آب از روی آن، سقف اتوماتیک را با کمی شیب ساختند تا به راحتی آب های وارده بر سقف متحرک را به باغ هدایت نمایند.

مشخصات سازه و پارچه سقف جمع شونده

کارفرما برای ایجاد یک پوشش متفاوت بر روی استخر خود از سقف برقی استفاده کرد. با توجه به اهداف کارفرما طراحان از دو سقف متحرک به ابعاد ۱۰*۵ برای مسقف کردن فضا استفاده کردند، از طرفی مشتری مایل بود که سایبان متحرک استخر به صورت جداگانه باز یا بسته شود از این رو در طراحی سقف متحرک برقی از دو موتور با برند هیوت استفاده شد تا کارفرما بتواند به راحتی و به صورت جداگانه آن را باز و بسته نماید. برای ایجاد فضایی گیرا و متفاوت رنگ سازه و پارچه متضاد انتخاب شد تا فضای زیباتری را در کنار ویلا ایجاد شود.