شیشه گیوتینی چیست ؟

منظور از پنجره متحرک گیوتینی چیست؟

پنجره گیوتینی یا به اصطلاح پنجره پاناروما یکی از زیباترین و مدرن ترین پنجره های امروزی موجود در بازار است.

پنجره پاناروما نقش به سزایی در معماری اروپایی دارد. این نوع پنجره به شکل کشویی و عمودی ساخته می شود و عملکرد فوق العاده خوبی دارد.

پنجره گیوتینی را می توان به نوعی در دسته نماهای شیشه ای نیز قرار داد. آنها فراتر از یک پنجره معمولی هستند و معمولا به شکل متحرک به بازار عرضه می شوند.

پنجره پاناروما یا گیوتینی را می توان در ابعاد متفاوت و در مکان های مختلف مورد استفاده قرار داد. آنها قابلیت خوبی برای ورود هوای سرد یا گرم به محیط داخلی خانه دارند و به راحتی می توانند بر تامین نور محیطی تاثیر بگذارند.

با کمک پنجره پاناروما یا گیوتینی می توانید به بیشترین فضای بازشو دسترسی داشته باشید. یکی از قابلیت های خاص پنجره گیوتینی این است که در مواقع نیاز می توانید به حداکثر فضای بازشو دسترسی داشته باشید.

توجه داشته باشید که مکانیزم پنجره پاناروما برقی است. شما آن را با کمک یک ریموت کنترل کنید و با فشار یک دکمه کوچک آن را باز و بسته کنید.

پنجره گیوتینی باعث می شود صاحبخانه ها بتوانند به صورت بهینه و مطلوب و همچنین در نهایت لذت و زیبایی از خانه خود و فضایی که در آن زندگی می کنند استفاده کنند.

دقت داشته باشید محدودیت های خاصی نیز مانند سایر پنجره های برای پنجره های پاناروما وجود دارد. در واقع حداکثر عرض آنها نباید از ۴ متر فراتر برود یا اینکه حداکثر ارتفاع پنجره پاناروما ۳ متر است.

البته در این کار استثنا نیز وجود دارد و تولید کنندگان با تدابیر روش های خاص و با تقویت مناسب می توانند طول و عرض پنجره گیوتینی را افزایش دهند.

انواع شیشه های گیوتینی از منظر تعداد جداره ها و پایین یا بالا باز شو

پنجره گیوتینی را باید با شیشه مناسب و متناسب با استانداردهای موجود تولید کرد تا از نظر مشخصات فنی مقاوم و مستحکم باشد. برای این کار از انواع شیشه های گیوتینی استفاده می شود مانند، شیشه سکوریت ۲۰ میل دوجداره، شیشه ۱۰ میل دو جداره، شیشه ۸ میل دو جداره.

جنس شیشه مورد استفاده برای ساخت پنجره پانوراما شیشه سکوریت است. این نوع شیشه قادر است در برابر انواع شوک و ضربه مقاومت خوبی داشته باشد و از ورود و خروج هوا نیز به خوبی جلوگیری کند.

پنجره گیوتینی معمولا به سه حالت عمودی به پایین و بالا حرکت می کند. شما می توانید در سه حالت آن را باز و بسته کنید. تایل ها بیشترین نقش را در باز و بسته شدن پنجره پانوراما دارند، معمولا در این نوع پنجره از سه تایل استفاده می شود تا به شک افقی بتوانند کل پنجره را پوشش دهند.

نوع حرکت تایل ها به شکل گیوتین است. معمولا از سه تایل به کار گرفته شده در پنجره پانوراما؛ دو تایل متحرک و یک تایل ثابت است. حالت باز شدن شیشه گیوتینی عبارت است است:

  1. تایل ثابت پنجره پانوراما در پایین
  2. تایل ثابت پنجره پانوراما در بالا
  3. تایل ثابت پنجره پانوراما در وسط

پنجره پانوراما برخلاف پنجره های معمولی کشویی، با حرکت عمودی خود توانسته زیبایی را به ارمغان بیاورد. این نوع پنجره ها در در چهار فصل سال عملکرد فوق العاده خوبی دارند و می توانند در مصرف انرژی شما نیز تاثیر بگذارند.

شیشه گیوتینی می توانند به صورت تک جداره سکوریت با ضخامت ۸ میل و یا به صورت دوجداره سکوریت با ضخامت ۲۰ میل و یا به صورت سه جداره تولید و مورد استفاده قرار گیرند. نوع نیاز شما و نیز نوع برندی که برای خرید انتخاب می کنید می تواند مقدار جداره شیشه گیوتینی را مشخص کند.

مشخصات فنی پنجره گیوتینی چیست؟

پنجره گیوتینی از یک سازه بسیار قوی و از جنس آلومینیوم تولید می شود. پروفیل آلومینیوم در مقایسه با دیگر پروفیل ها مزیت های زیادی دارد.

آلومینیوم بسیار سبک و مقاوم در برابر زنگ زدگی است، همچنین می تواند فشار زیادی را نیز تحمل کند و علاوه بر این طول عمر بالایی نیز داشته باشد.

پنجره پانوراما با طراحی قوی توانسته در طیف گسترده ای از رنگ ها به بازار عرضه شود. پروفایل های آلومینیومی موجود در پنجره گیوتینی این قابلیت را دارند تا با گرد و غبار الکترواستاتیک و با تنوع زیادی رنگ آمیزی شوند.

پروفایل های آلومینیومی در اشکال مختلف از جمله پروفایل های شیاردار خاص تولید می شوند تا بتوانند مقاوم و مستحکم باشند. در بازار می توانید تنوع زیادی از این مدل پروفایل های آلومینیومی را ببینید.

از دیگر مشخصات فیزیکی پنجره گیوتینی می توان به شیشه مورد استفاده برای آن اشاره کرد. بهترین شیشه برای این نوع پنجره شیشه سکوریت است که مقاومت بالایی در برابر ضربه دارد. این نوع شیشه ها مقاوم در برابر حرارت نیز هستند و به صورت تک جداره، دو جداره و نیز سه جداره تولید می شوند.

پنجره پانوراما را می توانید با شیشه های رنگی بسیار زیبا سفارش دهید. آنها تنوع رنگی زیادی دارند و در ضخامت های مختلف نیز ارائه می شوند.

پنجره پانوراما برای باز و بسته شدن خودکار نیاز به یک موتور الکتریکی مناسب و قوی دارد. معمولا برای این نوع پنجره ها از موتور توبولار متناسب با وزن پنجره استفاده می شود. این نوع موتورها دارای چیپهای هوشمند الکترونیکی هستند.

معمولا این روزها از موتور های چینی برای ساخت پنجره گیوتینی استفاده می کنند، زیرا آنها ارزان و بسیار قوی هستند.

در چه مکان هایی این پنجره ها استفاده می شود

پنجره گیوتینی بدون هیچ گونه محدودیتی این قابلیت را دارد تا بتواند منظره وسیعی را در اختیار شما قرار دهد. آنها از سیستم کنترل از راه دور بهره می برند، بنابراین برای مکان هایی مانند تراس ها، رستوران ها، روف گاردن و نیز مجتمع های تجاری ایده آل هستند.

اگر می خواهید به صورت کامل با کاربرد پنجره کشویی یا همان پنجره پاناروما آشنا شوید مطالب زیر را بخوانید:

۱. ایده آل برای رستوران ها:

یکی از مکان هایی که می توان در آن از پنجره گیوتینی استفاده کرد، رستوران ها هستند. این نوع پنجره می تواند فضای داخلی و بیرونی رستوران ها را خاص جلوه دهد و آنجا را برای مشتریان جذاب تر کند.

شما در هر زمان که نیاز باشد پنجره بزرگ گیوتینی را با توجه به خواسته خود باز یا بسته می کنید، فقط کافیست دکمه روی ریموت را فشار دهید. به این ترتیب پنجره پانوراما می تواند نقش خوبی در جلب رضایت مشتری رستوران شما داشته باشد.

مردم عاشق زیبایی هستند و دوست دارند غذای خود را در رستوران های زیبا با فضای باز صرف کنند، این نوع پنجره ها می توانند تا حد زیادی این نیاز مشتریان شما را برآورده کنند.

 

۲. ایده آل برای تراس ها:

پنجره گیوتینی می تواند برای تراس شما نیز استفاده شود. آنها می توانند برای تراس شما جذاب و کاربردی باشند و عملکرد تراس شما را نیز بهبود ببخشند. شما می توانید با کمک پنجره پانوراما استفاده خوبی از تراس خود داشته باشید.

پنجره پانوراما در تمام فصول قابلیت استفاده دارد، بنابراین این یک مزیت بزرگ برای تراس شما می تواند باشد. با انتخاب پنجره پانوراما برای تراس خود می توانید عبور هوا را به حداقل و یا حداکثر برسانید. اگر دوست دارید تراس زیبا با دید کامل به محیط اطراف داشته باشید، پیشنهاد می کنم از پنجره پانوراما یا همان گیوتینی استفاده کنید.

کیفیت ساخت پنجره گیوتینی بسیار بالا بوده، بنابراین طول عمر بالایی می توانند داشته باشند. شما می توانید این نوع پنجره را با قیمت ارزان از مراکز معتبر خریداری کنید.

۲. ایده آل برای مجتمع های تجاری:

مجتمع های تجاری نیز از دیگر فضاهای معماری هستند که به وفور می توانید پنجره پانوراما را در آن ببینید. شما به احتمال زیاد تا کنون بارها به مراکز تجاری رفته اید و با چنین پنجره هایی روبرو شده اید.

شما در مجتمع های تجاری می توانید به جای پنجره های معمولی از پنجره های جدید گیوتینی متحرک استفاده کنید تا عملکرد خوبی در محیط خود داشته باشید. با این نوع پنجره می توانید کنترل خوبی روی تهویه داشته باشید، علاوه بر این روی مصرف انرژی خود نیز تاثیر بگذارید.

۲. ایده آل برای روف گاردن:

روف گاردن های موجود در اکثر مناطق به صورت روباز است. البته در برخی از مناطق با آب و هوای سخت این نوع روف گاردن ها کمی مشکل ساز هستند. با وجود پنجره گیوتینی این مشکل نیز تا حد زیادی برطرف می شود.

شما با کمک پنجره گیوتینی می توانید روف گاردن مناسب خود را بسازید و هر زمان که نیاز به فضای باز داشتید می توانید با باز کردن پنجره از محیط بیرونی لذت ببرید. البته با کمک پنجره پانوراما می توانید بدون هیچ گونه محدودیتی دید به بیرون داشته باشید.

پنجره پانوراما ایده آل ترین گزینه برای طراحی روف گاردن است، آنها مزیت های زیادی دارند که در این مقاله توانستیم به مهمترین آنها بپردازیم و شما را با آنها آشنا کنیم. شما می توانید با کمترین هزینه پنجره پانوراما را با تنوع رنگی زیاد برای سازه خود خریداری کنید.

پنجره پانوراما قیمت مناسب و مقرون به صرفه ای دارد و در اکثر شهرها قابل دسترسی است.

کاربردهای شیشه های گیوتینی

مراکز خرید

در مراکز خرید سرپوشیده به جای پنجره های دستی می توانید از سیستم شیشه متحرک گیوتینی استفاده کنید.

بالکن

در تمام فصول سال می توانید از این شیشه های گیوتینی برای بالکن و تراس خود استفاده کنید.

شیشه گیوتینی رستوران

به کمک ریموت کنترل می توانید سیستم گیوتینی را برای مشتریان رستوران باز یا بسته نمایید.

خانه های هوشمند

موتور های الکتریکی با خانه های هوشمند و اینترت اشیاء قابل اتصال هستند.

استخر و اماکن تفریحی

که در استخرهای روباز می تواند به وسیله شیشه گیوتینی هوای تازه در دسترس قرارگیرد.

روف گاردن

برای محیط های سرپوشیده روفگاردن شیشه گیوتینی براحتی فضای شما را تکمیل می کند.

نمونه کار ها

پنجره گیوتینی با دو حالت شیشه قابل اجرا می باشد. پیشنهاد می شود برای ارتفاع های کمتر از 2 متر بهتراست از دو قاب شیشه و برای ارتفاع های بین 2 تا 3 متر از 3 قاب شیشه جهت باز و بسته شدن پنچره استفاده کنید.  در تصویر ذیل هر دو حالت نمایش داده شده است. قاب پایینی هموار ثابت می باشد.

شرکت ساینا به جهت حفظ کیفیت و امنیت محیط از شیشه های سکوریت سوپر کلیر با ضخامت 8 میلی متردر محصولات خود استفاده می کند.

سقف متحرک ساینا

جهت سفارش و خرید پنجره گیوتینی و استعلام قیمت آن لازم است تا ابعاد و اندازه فضای خود را به صورت عرض و ارتفاع اعلام نمایید. شیشه های گیوتینی ساخت شرکت ساینا قابلیت سفارش تا ارتفاع 300 سانتیمتر و عرض 400 سانتیمتر را دارد. شما می توانید هر ابعادی که مد نظرتان هست را سفارش بدهید و محیط خود را به چند پنجره مختلف تقسیم نمایید. در نمودار ذیل برخی از ابعاد قابل سفارش که از نظر فنی اجرایی می باشد آورده شده است.

سقف متحرک ساینا

شیشه متحرک گیوتینی

 شیشه متحرک گیوتینی، نوعی شیشه متحرک و مدرن می باشد. که با استفاده از آن می توانید یک منظره زیبا و چشم نواز برای خود ایجاد کنید. با استفاده از پنجره گیوتینی، شما می توانید تغییری فوق العاده و جذاب برای محیط خود ایجاد کنید.

به طوری که این امکان برای شما فراهم می شود که از چشم انداز محیط کاری و یا حتی محیط منزلتان لذت ببرید. پنجره گیوتینی به دلیل راحتی، برای اغلب محیط مانند. کافی شاپ ها و رستوران ها، مراکز تجاری، اقامتگاه ها و دفاتر خصوصی، مراکز خرید و غیره استفاده می شود. از این نوع شیشه می توانید در تمامی فصل ها استفاده کنید.

مزایای شیشه گیوتینی

شیشه گیوتینی را اغلب می توانید در کافی شاپ و یا رستوران مشاهده کنید، که یکی از دلایل آن این است که می توان از فضای باز و هوای تازه لذت برد و یا حتی می توان به عنوان محل مناسبی برای استراحت، آن را انتخاب کرد. این شیشه بسیار پیشرفته و با تجهیزات فنی می باشد که واشر های لاستیکی آن مانع عبور هوا از آن می شوند و فضای امنی را برای شما ایجاد می کند.

شیشه گیوتینی به نسبت به فرم و سبک هر مکان اندازه گیری می شود و قابلیت استفاده در همه محیط ها می باشد. با استفاده از این شیشه، می توانید در فصول سرد سال از بالکن و تراس خود به عنوان یک محیط آرام و امن برای خود استفاده کنید. این نوع شیشه متحرک است و حرکت آن به صورت عمودی می باشد و می توان آن را به طور ثابت در بالا و پایین نصب کرد که با توجه به انتخاب و سلیقه خود می توانید نوع باز و بسته شدن آن را انتخاب کنید.

ساختار پنجره کشویی

نام دیگر این شیشه، پاناروما است. دلیل نام گذاری این شیشه (گیوتینی) به دلیل باز و بسته شدن آن می باشد. ساختار این شیشه برقی است و به وسیله ریموت باز و بسته می شود. از شیشه متحرک گیوتینی در ساختمان ها و پاساژ ها نیز استفاده می کنند تا قابلیت دید زدن از فضای بیرون را داشته باشد. حداکثر ارتفاع این شیشه ۳ متر و حداکثر عرض آن ۴ متر می باشد. نمونه دیگر ساختار پنجره گیوتینی این است که، در این شیشه ۸ میل و ۱۰ میل سکوریت و ۲۰ میل دو جداره استفاده می شود.

استاندارد های بالایی در ساخت و تولید این شیشه به کار برده شده که باعث می شود. در برابر حرارت و نور خورشید و همچنین عایق صدا مناسب باشد. از این شیشه می توان در قالب پنجره های تک جداره و دوجداره استفاده کرد. از دیگر مزایای این شیشه، استفاده آن در رنگ ها و پوشش های مختلف، عدم عبور گرد و غبار، عدم عبور آب و هوا می باشد.

برای باز شدن این شیشه از سه روش: تایل ثابت در بالا، تایل ثابت در پایین و تایل ثابت در وسط، می توان استفاده کرد.

قیمت شیشه گیوتینی چگونه محاسبه می شود؟

قیمت شیشه متحرک گیوتینی را بر اساس محتویات شیشه و متراژ پروژه، بر حسب متر مربع محاسبه و در نهایت بسته به نوع و اندازه شیشه شما محاسبه می شود.

 

اگر خواهان استفاده و خرید پنجره شیشه گیوتینی در فضای خود هستید کافی است تا با شرکت سقف متحرک ساینا تماس گرفته، تا تیم فروش ما، شما را در زمینه خرید و نصب پنجره شیشه گیوتینی راهنمایی کند.