سقف برقی روف گاردن

شرکت سازه چادری ساینا  سایبان های متناسب با فضای های روباز زندگی شما را فراهم میکند.

سقف برقی روفگاردن

با توجه به وجود روف گاردن در ارتفاع, وزش باد در این فضا قدرت بالایی  خواهد بود. علاوه بر آن میزان تابش خورشید نیز به مراتب شدت بالاتری نسبت به محیط های دیگر دارد.

بنابراین اجرای سایبانی مناسب این فضا خواهد بود که دارای مقاومت و استحکام بالایی باشد.

شرکت سقف متحرک ساینا با در نظر گرفنت همه موارد لازم, سایبان های برقی متناسب با فضای روف گاردن را طراحی و اجرا میکند.

پروژه ها

سایبان های متحرک برقی در فضای روف گاردن دارای محبوبیت بسیار بالایی هستند.

سایبان مناسب روف گاردن

سایبان های متحرک روف گاردن  دارای ویژگی های متنوعی است.

سقف متحرک روفگاردن

سقف های متحرک ساینا بهترین گزینه برای کاربردی کردن فضای روفگاردن هستند.

این سایبان ها با زیرسازی مناسب و محکمی اجرا می شوند لذا تحمل باد های شدیدی که در آن ارتفاع می وزد را خواهند داشت.

همچنین محدودیتی در فضا ایجاد نکرده و در هر زمان دلخواه قابلیت بسته شده سایبان محیا است.

این سایبان ها به خاطر ظاهر بسیار مدرنی که دارند, زیبایی فضا را چند برابر کرده و همچنین سیستم نورپردازیشان نیز در شب هنگام بسیار کارآمد است.

کاربرد های سقف متحرک روف گاردن

این روزها زیاد شاهد کاشت گل و گیاه و انواع فضای سبز بر روی پشت بام ها هستیم. به فضای سبزی که در سطوح بالای ساختمان های تجاری، صنعتی، مسکونی به منظور پناهگاه و سایه، تفریح، فضای بازی، کنترل دما، ایجاد محیط زندگی برای پرندگان خانگی،بهبود معماری و … ایجاد می شود روف گاردن یا گرین روف می گویند.

چنین باغ هایی اگر به صورت طبیعی و در مقیاس بزرگ ایجاد شوند؛ تاثیر زیادی بر روی محیط زیست و آب و هوای منطقه می گذارند.

سقف متحرک روف گاردن، ایده ای نوین برای معماری فضای باز

معماری به روز  و انعطاف پذیر در جهت استفاده ی نوین از فضاهای باز در ایران و کشور های دیگر بسیار مورد توجه قرار گرفته است. سقف متحرک یکی از جذاب ترین المان های معماری است که فضای باز را به یک محیط چهار فصل و دلنشین تبدیل کرده و آن را در برابر بارش برف و باران و تابش نور خورشید محفوظ نگه می دارد.

رستوران ها، ویلا و منزل های شخصی، استخرها، تراس ها و هتل ها با استفاده از سقف متحرک موفق شدند بهره وری بیشتری نسبت به گذشته داشته باشند. طراحی زیبا و مدرن سقف متحرک، هوابندی و آب بندی مناسب در شرایط آب و هوایی مختلف و سهولت استفاده از این سقف موجب شده تا سقف متحرک روف گاردن مورد توجه دست اندرکاران ساخت و معماران قرار گیرد.

شرکت ساینا با سال ها سابقه در زمینه ی ساخت انواع سقف متحرک و سایبان پارچه ای و ملزومات آن، بیش از هزار پروژه در ایران، کشور های همسایه و کشور های اروپایی اجرا کرده است. ساینا همچنان می کوشد تا بهترین سطح کیفیت را مطابق با خواسته ها و انتظارات شما مشتریان عزیز ارائه دهد.

مزایا و دلایل استفاده از روف گاردن

سقف های سبز به وسیله ی جذب گرما و تامین عایق طبیعی، هزینه های ساختمان را کاهش می دهند. اما سقف های قیر سیاه سنتی همچین خاصیتی ندارند.

روف گاردن به ایجاد هوای پاک تر و محیط زیست کمک زیادی می کند. فضای سبز روی سقف ها انتشار گازهای گلخانه ای را کاهش می دهد.

گیاهان روف گاردن باعث تولید اکسیژن و ایجاد سایه می شوند. جالب است بدانید که سقف های سبز دو برابر سقف های معمولی از سقف در برابر گرمای شدید محافظت می کنند.

سقف متحرک روفگاردن

وجود سقف های سبز به کاهش اثر جزیره ی حرارتی شهری کمک بسزایی می کند. به دلیل این پدیده در محیط های شهری گرما جذب شده و تا ساعت ها پس از غروب آفتاب باقی می ماند.

روف گاردن ها توانایی کاهش رواناب فاضلاب سطحی شهری را دارند.

در روف گاردن ها می توانید با استفاده از میز و صندلی و دکوری هایی متنوع فضایی آرامش بخش ایجاد کنید. از آن جایی که این نوع دکوراسیون دائمی است نیاز به یک محافظ دارد. نصب سقف متحرک روف گاردن به دلیل آن که نقش محافظتی دارد، بسیار ضروری است. به غیر از آن سقف متحرک از لحاظ ظاهری هم جلوه ی زیبایی ایجاد می کند.

قابلیت های سقف متحرک روف گاردن

سقف متحرک روف گاردن در برابر تمامی شرایط آب و هوایی اعم از طوفان و وزش باد بسیار مقاوم است. در برابر بارندگی به خوبی آب بندی می شود. مقاومت بسیار خوبی در گرما و سرما دارد. ضد گرد و غبار می باشد. در مقابل رطوبت عایق است و به طور کلی طول عمر بالایی دارد.

سقف متحرک روف گاردن بهترین گزینه ی ممکن

سقف های روف گاردن به صورت کنترلی و متحرک قابل اجرا هستند. با توجه به طراحی محیط و نوع استفاده در محل، می توانید از سقف متحرک روف گاردن استفاده کنید. برای مسقف کردن روف گاردن استفاده از یک تیم اجرایی ماهر و متخصص بسیار مهم است. شرکت سازه چادری ساینا بهترین تیم ممکن را برای شما اعزام می کند.

تاسیس گلخانه ی زراعی خاص با استفاده از سقف متحرک روف گاردن

با استفاده از سقف متحرک می توان گلخانه های تجاری و بزرگ تولید کرد. در این گلخانه ها امکان پرورش انواع میوه، سبزیجات و گل های آپارتمانی وجود دارد. به دلیل وجود سقف جمع شونده می توانیم در این گلخانه ها محصولاتی را خارج از فصل و با شرایط آب و هوایی خاص پرورش دهیم.

ابعاد استاندارد سقف متحرک را بدانید

قبل از خرید و نصب سقف متحرک روف گاردن در ابتدا باید بدانید که فضایی که می خواهید روی آن سقف ایجاد کنید؛ باید شکل هندسی منظمی داشته باشد. به طور مثال به شکل مستطیل و یا مربع باشد.

ابعاد قابل تولید برای سقف متحرک

ابعاد استاندارد سقف برقی به این صورت تقسیم بندی می شود:

طول ریل بین هشت تا ده متر با عرض دهانه حداکثر نه متر

ریل کمتر از شش متر با عرض دهانه حداکثر دوازده متر

طول ریل شش الی هشت متر با عرض دهانه حداکثر نه متر

سقف متحرک روفگاردن

درباره ی ابعاد استاندارد سقف متحرک، خوب است بدانید که اجرای دهانه هایی با طول بیشتر از 10 متر توصیه نمی شود.

بیشترین فاصله ی بین دو ریل می تواند تا چهار متر باشد. برای اجرای دهانه های بزرگ تر باید از ریل میانی استفاده شود.

فاصله ی بین این المان ها حداقل پنجاه سانتی متر و حداکثر هفتاد سانتی متر است. هرچه قدر فاصله ی بین دو ریل بیشتر شود، فاصله ی پروفیل های آلومینیومی کمتر می شود. این دو باهم رابطه ی عکس دارند.

یکی دیگر از مواردی که مربوط به ابعاد سقف متحرک روف گاردن است، ارتفاع ستون ها می باشد. ارتفاع ستون های سقف با توجه به نیاز مشتری متغیر است. اما به طور کلی ارتفاع ستون استاندارد برای سقف متحرک چیزی حدود دو و نیم متر برآورد شده است.

به طور مثال اگر قصد ایجاد سقف متحرک بر روی یک استخر بیضی شکل را دارید؛ باید ابتدا اضلاع نامنظم آن را در امتداد هم بکشید تا یک شکل منظم از مستطیل به وجود بیاید.

مزایای انتخاب سقف متحرک روف گاردن

در سازه ی فلزی سقف متحرک از پروفیل های آلومینیوم استفاده می شود. با توجه به شرایط جوی و آب و هوای منطقه، سایز پروفیل آلومینیومی تغییر خواهد کرد.

سقف متحرک روف گاردن از پوسته ی سقف که تاشونده هم هست، سازه ی تمام آلومینیوم، موتور برقی جهت باز و بسته شدن سقف و یراق آلات حرکتی تشکیل می شود.

رستوران ها و مکان های تجاری بیشتر از هر جایی به نفع شان است که از سقف متحرک استفاده کنند. زیرا از این طریق مساحت فضایی که برای استفاده در دسترس قرار می گیرد؛ بدون پرداخت هزینه ای به شهرداری و طی کردن روال اداری، توسعه پیدا کرده و گسترش می یابد. غیر از مسئله ی ذکر شده سقف متحرک از مبلمان و دکوراسیون رستوران، کافی شاپ و… در برابر برف و باران زمستان و پاییز و آفتاب تند تابستان محافظت خواهد کرد.

سقف های متحرک می توانند به مکان های قدیمی اضافه شوند بدون این که روی سازه ی قبلی تاثیر منفی بگذارند و یا مشکلی برای ساختمان های قدیمی به وجود بیاورند.

سقف متحرک روف گاردن به شما کمک می کند تا از هوای آزاد و طبیعت لذت ببرید. با مناظر اطراف خود نزدیکی زیادی داشته باشید بدون این که تابش نور آفتاب آزارتان دهد یا قطرات باران خیس تان کند.

سقف متحرک روفگاردن

معرفی سقف متحرک پارچه ای

سقف متحرک پارچه ای شامل یک سیستم پوشش پارچه ای و آلومینیومی می شود که روی ریل حرکت می کند. در سقف متحرک پارچه ای اتومات با نصب کردن یک موتور، نیروی محرکه به وجود می آید. با طراحی یک ریموت کنترل، عمل باز و بسته شدن سقف پارچه ای به صورت کنترل شده و خودکار انجام می شود.

سقف متحرک پارچه ای نسل جدیدی از سازه ها به شمار می آید که به دلیل استفاده از پوسته های پارچه ای صنعتی کاملا سبک و به صرفه می باشد. دهانه های بزرگ سقف های پارچه ای بسیار جذاب بنظر می رسد. به دلیل سبک بودن وزن پارچه نیازی به پروفیل های سنگین و بزرگ نیست. مزیت دیگر آن این است که با توجه به پیش ساخته بودن سیستم این نوع سقف، زمان اجرای پروژه به شکل قابل توجهی کاهش پیدا می کند. سقف متحرک پارچه ای حکم پوششی جذاب و ایده آل برای فضای باز کافی شاپ ها، رستوران ها و استخرها را دارد. آلاچیق محوطه ی روف گاردن با اضافه کردن سقف اتوماتیک پارچه ای ظاهری مدرن و خاص پیدا می کند.

در شهر ها و کشور های مختلف تنوع آب و هوایی بالایی وجود دارد. از این رو در هر منطقه از تکنولوژی هایی مناسب با آن آب و هوا استفاده می شود. سقف های متحرک علاوه بر ایجاد زیبایی به راحتی در هر اقلیمی قابل استفاده هستند.

کاربرد های سقف پارچه ای

سقف متحرک پارچه ای به دلیل دامنه و تنوع مصرفی که دارد در مکان های مختلف قابل استفاده است. این نوع سقف یک سایبان و محافظ مناسب در برابر باد و باران و آفتاب تلقی می شود.

سایه بان کافه ها

بسیاری از کافه ها دارای محیطی سرباز و سر سبز در قسمت جلوی کافه هستند. استفاده ی مناسب از این فضا نقش بسزایی برای جلب مشتری ایفا می کند. استفاده از سقف پارچه ای متحرک یکی از ایده های پرطرفدار و بسیار جذاب است. این سقف تابش مستقیم آفتاب و ریزش های جوی را کنترل می کند. به این ترتیب رضایت مشتریان به حداکثر می رسد.

سقف تراس و سایه بان روف گاردن

با استفاده از سازه کششی چادری متحرک می توان محیط مناسبی در تراس ها و بام منازل مسکونی ایجاد کرد. سقف متحرک روف گاردن کمک می کند تا بتوانید مهمانی های خاص خود را در روف گاردن برگزار کنید و مهمانان را به دیدن یک شب پرستاره و مناظر جذاب دعوت کنید.

سقف متحرک روفگاردن

اگر قصد اضافه کردن یک سقف سبک به ساختمان خود را دارید. مهندسین ساختمان ابتدا باید مقاومت فعلی ساختمان را در مقابل عواملی مانند باد، زلزله، وزن سقف، برف و… تایید کنند. با نصب کردن یک سنسور برف سقف در زمان بارش سنگین برف و با نصب یک سنسور باد سقف در زمان وقوع طوفان، جمع خواهد شد.

سبک بودن وزن سقف متحرک پارچه ای عوارض احتمالی در هنگام وقوع زلزله را از بین خواهد برد.

وجود یک سقف پارچه ای که ضخامت مناسبی هم دارد، ارتباط دل انگیزی بین شما و طبیعت اطراف و نمای بیرون ایجاد خواهد کرد. شما می توانید با وجود سقف متحرک روف گاردن از نسیم بهاری، عطر گل های تازه و صدای ریزش باران لذت ببرید.

سقف پارچه ای مناسب گلخانه

پوشش متحرک پارچه ای می تواند گزینه ای مناسب برای کنترل باد، نور خورشید و … باشد.  با نصب سقف متحرک پارچه ای می توانید شرایط مناسبی را برای گیاهان با باز و بسته کردن سقف پارچه ای ایجاد نمایید.

میزان تحمل وزن برف در سقف متحرک پارچه ای

طراحی های انجام شده توسط مهندسین در نرم افزار های تخصصی نشان می دهد که سقف متحرک امکان تحمل بار تا 70 کیلوگرم بر متر مربع را دارد. سقف جمع شونده حتی می تواند بیشتر از میزان پیش بینی شده را تحمل کند.

محافظت در برابر باران

سقف متحرک صد در صد آبگیر است. سقف متحرک پارچه ای دارای یک سیستم آبگیر می باشد که از درون برای تخلیه ی آب است. این سیستم به افراد اجازه می دهد از سنگین ترین بارش باران لذت ببرند.

سقف متحرک روف گاردن عایقی مناسب در برابر سرما و گرما

نصب سقف متحرک در فضای باز منزل شما، یک عایق مناسب در برابر سرما و گرما ایجاد می کند. علاوه بر حفظ طبیعت محیط با ایجاد دمای مناسب، سقف متحرک روف گاردن کمک می کند تا در هزینه های سرمایش و گرمایش منزل صرفه جویی شود.

سقف متحرک روفگاردن

ترکیب سقف جمع شونده با معماری محیط

سیستم های متنوع سقف متحرک پارچه ای قابلیت نصب در هر زاویه را دارند و می توانند به خوبی با فضای باز و دیوار ها ترکیب شوند. بدین ترتیب طیف وسیعی از راه حل ها برای تامین سایه، محافظت در برابر تابش خیره کننده و محافظت در برابر باد و باران ایجاد می شود.

نورپردازی زیبا با وجود سقف متحرک

به دلیل وجود سیستم روشنایی داخلی بر روی قطعات متحرک سقف روف گاردن آن منطقه به نقطه ای دلربا و خواستنی در شب مبدل می شود. این سیستم روشنایی از نوع LED است و علاوه بر تامین روشنایی، فضایی دوستانه و گرم ایجاد می کند.