پنجره متحرک گیوتینی (پنجره پاناروما) چیست؟

پنجره گیوتینی از انواع پنجره‌های پاناروما است که با نام یا پنجره پاناروما شناخته می شود. پنجره گیوتینی یکی از مدرن ترین و جدید ترین نوع پنجره میباشد که امروزه در معماری خانه‌های هوشمند بسیار متداول شده است. این محصول بیشتر در ساختمان‌ها، برج‌ها، هتل، ویلا و پاساژ‌ها به کار می‌رود.

دلیل نام گذاری گیوتینی شباهت آن به تیغه گیوتین بوده و همچنین دلیل نام گذاری پانوراما، ایجاد دید پانورامایی می‌باشد. قابلیت ساخت در ابعاد بزرگ این پنجره پاناروما باعث ایجاد دید وسیع می‌شود. از پنجره گیوتینی علاوه بر استفاده به عنوان پنجره، به عنوان نمای زیبا در دیزاین و دیواره شیشه‌ای نیز استفاده می‌شود.

در این محصول قابلیت نصب انواع شیشه های دوجداره از جمله: لمینت، ضد سرقت و هوشمند، در طرح ها و اندازه های مختلف امکان پذیر است. پنجره گیوتینی، نور کافی و مورد نیاز را برای محیط فراهم می کند.

چرا پنجره گیوتینی ساینا را به شما پیشنهاد می کنیم؟

بزرگترین تولید کننده سقف هوشمند برقی

شرکت ساینا از سال 1397 فعالیت‌های خود در جهت تولید پوشش‌های چادری و شیشه‌ای اتوماتیک با قابلیت هوشمند سازی را آغاز کرد. در طول این 5 سال دهها پروژه در سراسر کشور توسط تیم مجرب مجموعه مونتاژ و نصب شده است.

قیمت اقتصادی و رقابتی محصول

شرکت ساینا با تولید انبوه و افزایش سبد کالا خود همواره تلاش کرده با کاهش هزینه‌های پروژه محصولاتی با کیفیت مطلوب و قیمت رقابتی ارائه دهد. ساینا در 3 سال اخیر به عنوان فعال ترین مجموعه تولید کننده پوشش‌های هوشمند برقی بیش از ۱۰۰ پروژه در سراسر کشور اجرا کرده است.

تحویل محصول در سریعترین زمان

شرکت ساینا با بهره گیری از بزرگترین انبار متریال آلومینیوم و اتصالات وارداتی قادر است در سریعترین زمان ممکن محصولات سفارشی را مونتاژ کرده و در اختیار مصرف کننده قراردهد. وجود مجموعه ای توانمد از مهندسین و تکنسین متخصص امکان ارائه خدمات متمایز به مصرف کنندکان را فراهم کرده است.

استفاده از اتصالات وارداتی کنان متال ترکیه

شرکت ساینا با واردات مستقیم اتصالات و قالب الومینیوم از شرکت کنان متال ترکیه موفق شده است تا همزمان از کیفیت بالای اتصالات مصرفی اطمینان حاصل کرده و از یارانه‌های پرداختی دولت ایران به تولید کنندگان در بورس کالا بهره مند شود که نتیجه آن محصول با کیفیت و اقتصادی آن بوده است.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر و هماهنکی برای بازدید رایگان تماس بگیرید

نمونه پروژه های پنجره گیوتینی ساینا

نحوه کار پنجره گیوتینی برقی

پنجره گیوتینی معمولا به سه حالت عمودی به پایین و بالا حرکت می کند. این محصول در سه حالت قابلیت باز و بسته شدن دارد. هر تایل در این محصول در باز و بسته شدن پنجره نقش دارد. معمولا در این نوع پنجره از سه تایل استفاده می‌شود و به شکل افقی کل پنجره را پوشش میدهند. نوع حرکت تایل ها به شکل گیوتین است. معمولا از سه تایل به کار گرفته شده در پنجره پانوراما؛ دو تایل متحرک و یک تایل ثابت است.

تعداد تایل‌های پنجره گیوتینی بسته به ابعاد آن بین 2 تا 4 عدد متغیر است.  برای ارتفاع های کمتر از 2 متر بهتراست از دو تایل و برای ارتفاع های بین 2 تا 3 متر از 3 قاب جهت باز و بسته شدن پنچره استفاده کنید.

همواره یکی از تایل‌های پنجره پاناروما گیوتینی ثابت است. تایل ثابت بنا به نیاز مشتری می‌تواند تایل بالا یا تایل پایین باشد. در صورت ثابت بودن تایل پایین، این محصول کاربرد جانپناه راه خواهد داشت. تایل ثابت در پایین پنجره به دلیل کارایی بیشتر پیشنهاد می‌شود.

نیروی محرکه پنجره گیوتینی

نیروی محرک این پنجره دستی نیست با کنترل (ریموت) باز و بسته خواهد شد. استفاده از موتورهای تیوبلار برقی مرغوب در این محصول می‌تواند در باز و بسته شدن روان پنجره متحرک گیوتینی موثر باشد. علاوه بر آن هزینه تعمیر و نگهدار آن را کاهش دهد.

پنجره پاناروما (پنجره گیوتینی) محصولی برای خلق نمای شیشه ای

پنجره پاناروما نقش به سزایی در معماری مدرن اروپایی دارد. ایجاد دیوارهای شفاف در منازل و اداره ها و ایجاد دید باز از فضای بیرون برای معماران اهمیت بسزایی دارد.پنجره های معمولی به دلیل محدودیت های متعدد در ابعاد محدود ساخته شده و پروفیل های ضخیم آن مانع دید پاناروما می شود. پنجره گیوتینی به عنوان جدیدترین محصول از انواع پنجره های پاناروماست.  این نوع پنجره به شکل کشویی و عمودی ساخته می شود و عملکرد فوق العاده مطلوبی دارد. پنجره پاناروما می بایست در ابعاد بزرگ اجرا شود. با توجه به قابلیت پنجره گیوتینی در اجرای پنجره های یک تیکه در ابعاد تا 4 متر تنها نمونه برقی و هوشمند پنجره پاناروماست. به دلیل قابلیت اجرا در ابعاد بزرگ پنجره گیوتینی را می توان به نوعی در دسته نماهای شفاف ای یا نماهای پانارومای عظیم نیز قرار داد. آنها فراتر از یک پنجره معمولی هستند و به دلیل بکارگیری موتورهای برقی تنها نمونه هوشمند پنجره پاناروما می باشد.

پنجره گیوتینی را می توان در ابعاد متفاوت و در مکان های مختلف مورد استفاده قرار داد. این سیستم گزینه مناسب از پنجره پاناروما  برای عایق هوای سرد یا گرم در محیط داخلی خانه است و به راحتی می‌تواند بر تامین نور محیطی تاثیر بگذارد. با کمک پنجره پاناروما می‌توانید به بیشترین فضای بازشو دسترسی داشته باشید. یکی از قابلیت های خاص پنجره گیوتینی امکان دسترسی به حداکثر فضای بازشو در مواقع لزوم است.

پنجره متحرک گیوتینی گامی بزرگ در جهت هوشمند سازی ساختمان با دید پاناروما

مکانیزم پنجره گیوتینی برقی است. شما میتوانید آن را با کمک یک ریموت کنترل کنید و با فشار یک دکمه کوچک آن را باز و بسته کنید. امکان بکارگیری موتورهای هوشمند به معماران کمک می‌کند تا با اتصال پنجره پاناروما به سیستم هوشمند مرکزی ساختمان، مدیریت انرژی در ساختمان را در کنار دید پاناروما بهینه کنند. پنجره پاناروما باعث می شود صاحبخانه ها بتوانند به صورت بهینه و مطلوب و همچنین در نهایت لذت و زیبایی از خانه خود و فضایی که در آن زندگی می کنند استفاده کنند.

معرفی اجزاء پنجره متحرک گیوتینی (پنجره پاناروما)

ساختار  پنجره متحرک گیوتینی با استفاده از پروفیل، یراق آلات، شیشه و موتور تویوبلار است.

پروفیل آلومینیوم پنجره پاناروما

پنجره گیوتینی از یک سازه بسیار قوی و از جنس آلومینیوم تولید می‌شود. در این محصول قسمت ریل های کناری، قاب، باکس موتور و پروفیل کف از پروفیل های آلومینیومی ساخته شده است. پروفیل آلومینیوم در مقایسه با دیگر متریال مزیت های زیادی دارد. آلومینیوم بسیار سبک و مقاوم در برابر زنگ زدگی است. همچنین قادر است فشار زیادی را تحمل کند و علاوه بر این طول عمر بالایی دارد.

پنجره پانوراما به دلیل استفاده از پروفیل‌های آلومینیوم در طیف گسترده ای از رنگ ها به بازار عرضه می‌شود. پروفیل های آلومینیومی موجود در پنجره گیوتینی این قابلیت را دارند تا با رنگ الکترواستاتیک و با تنوع زیادی رنگ آمیزی شوند.

تاثیر شکل پروفیل در کارکرد پنجره متحرک گیوتینی

یکی از وجوه تمایز پنجره‌های گیوتینی شرکت‌های متفاوت طراحی پروفیل‌های الومینیومی آن است. بسیاری از شرکت‌های متفرقه با کاهش ابعاد پروفیل تلاش می‌کنند هزینه تولید را کاهش دهند اما استفاده از پروفیل‌های غیر استاندارد نه تنها تحمل پنجره در برابر باد را کاهش می‌دهند، بلکه در میزان عایق صدا و باران بودن محصول نیز به شدت موثر است. یکی از پارامترهای بسیار مهم در انتخاب پنجره گیوتینی توجه به شکل پروفیل‌های استفاده شده در محصول می‌باشد. همکاری با شرکت‌های معتبر اطمینان از بکارگیری پروفیل‌های استاندارد را به شدت افزایش می‌دهد.

نمونه کاتالوگ پروفیل های شرکت کنان متال که به دلیل واردات مستقیم قالب با محصولات ساینا تطابق کامل دارد

شرکت ساینا دارای نمایندگی شرکت کنان متال، جهت اطمینان از کیفیت پروفیل‌ها، تمامی قالب‌های الومینیوم را از کشور ترکیه وارد کرده و پروفیل‌های آلومینیوم تولید شده در این شرکت کاملا مطابق نمونه‌های تولید شده توسط شرکت معتبر کنان متال ترکیه می‌باشد.

شیشه پنجره گیوتینی برقی

از دیگر مشخصات فیزیکی پنجره متحرک گیوتینی می توان به شیشه مورد استفاده در آن اشاره کرد. بهترین نوع برای این نوع پنجره سکوریت است که مقاومت بالایی در برابر ضربه دارد. نوع سکوریت ها مقاوم در برابر حرارت نیز هستند. نمونه سکوریت قابلیت تولید به صورت تک جداره، دو جداره و نیز سه جداره را دارند.

پنجره پانوراما را می‌توانید با پوشش های رنگی بسیار زیبا سفارش دهید. آنها تنوع رنگی زیادی دارند و در ضخامت های مختلف نیز ارائه می شوند.

مشخصات فنی شیشه‌های متداول در پنجره متحرک گیوتینی

حداکثر ارتفاع آن ۳ متر و حداکثر عرض آن ۴ متر می باشد. ضخامت بکارگرفته شده در آن شامل ۸ میلیمتر، ۱۰ میلیمتر و ۲۰ میلیمتر دو جداره است. استاندارد های بالایی در ساخت و تولید آن به کار برده شده که باعث می شود در برابر حرارت و همچنین صدا عایق  مناسبی باشد.

از این محصول می توان در قالب پنجره های تک جداره و دوجداره استفاده کرد. از دیگر مزایای آن، استفاده آن در رنگ ها و پوشش های مختلف، عدم عبور گرد و غبار، عدم عبور آب و هوا می باشد.

معمولا در پنجره، از نوع سوپر کلیر سکوریت استفاده می‌کنند. این نوع در برابر هر گونه ضربه مقاوم است. از دیگر ویژگی‌های آن سکوریت بودن آن است. نوع سکوریت وزن بسیار بالایی دارند. و مقاومت بالایی در برابر ضربه دارند.

ضخامت شیشه پنجره گیوتینی

یراق آلات پنجره متحرک گیوتینی

همواره کیفیت و نوع یراق آلات بکارگرفته شده در پنجره‌ها تاثیر بسیاری در نحوه عملکرد و عمر مفید این محصول دارد. به صورت کلی علاوه بر میزان طول عمر پنجره گیوتینی، میزان آب بندی و هوابندی محصول نیز به کیفیت و نوع یراق آلات مصرفی وابسته است. در صورت عدم استفاده از پروفیل‌های استاندارد امکان نصب نوارهای لاستیکی آب بند در محصول بسیار محدود می‌شود. در صورت عدم استفاده از آب بندهای مناسب و کافی در پنجره پاناروما علاوه بر این که حرکت پانل‌ها با سر و صدای فراوانی همراه خواهد بود، نتیجه کار نیز آب بندی قابل قبولی نخواهد داشت.

یراق زنجیری با یراق تسمه ای، کدامیک مناسب تر است؟

یکی از یراق‌های مهم در پنجره گیوتینی، مکانیزم جابجایی پانل‌ها است. این مکانیزم در شرایط استاندارد به دو حالت زنجیری و تسمه‌ای امکانپذیر است. این پارامتر در قیمت نهایی محصول بسیار موثر است. در نسخه تسمه ای محصول کم صدا باز و بسته می‌شود. در ابعاد بزرگ نسخه زنجیری نه تنها ایمنی بیشتری دارد بلکه در بلند مدت هزینه نگهداری بسیار کمتری دارد.

  • یراق زنجیری با یراق تسمه ای، کدامیک مناسب تر است؟

یکی از یراق‌های مهم در پنجره گیوتینی، مکانیزم جابجایی پانل‌ها است. این مکانیزم در شرایط استاندارد به دو حالت زنجیری و تسمه‌ای امکانپذیر است. این پارامتر در قیمت نهایی محصول بسیار موثر است. در نسخه تسمه ای محصول کم صدا باز و بسته می‌شود. در ابعاد بزرگ نسخه زنجیری نه تنها ایمنی بیشتری دارد بلکه در بلند مدت هزینه نگهداری بسیار کمتری دارد.

زنجبر شیشه گیوتینی

شرکت ساینا با استفاده از اتصالات وارداتی از کشور ترکیه امکان اجرای هر دو نوع این مکانیز‌ها را دارد اما تجربه این شرکت نشان می‌دهد، نوع زنجیری در بلند مدت عملکرد بهتری داشته و پیشنهاد این مجموعه بکارگیری سیستم زنجیری در این محصول می‌باشد.

موتور تیوبلار برقی

پنجره پانوراما برای باز و بسته شدن خودکار نیاز به یک موتور الکتریکی مناسب و قوی دارد. معمولا برای این نوع پنجره ها از موتور تیوبلار متناسب با وزن پنجره استفاده می شود. این نوع موتورها دارای چیپ‌های هوشمند الکترونیکی هستند و با کمک ریموت کنترل هدایت می‌شوند.

معمولا این روزها استفاده از موتور های چینی به دلیل ارزان قیمت بودن و پر قدرت بودن آنها متداول است. اما به دلیل اهمیت عملکرد مناسب این موتورها در پنجره‌های متحرک برقی پیشنهاد می‌شود از محصولات با کیفیت اروپایی استفاده شود.

موتور تیوبلار برقی

شرکت ساینا با همکاری شرکت‌های ترک، طراحی در پنجره گیوتینی را به نحوی انجام داده که امکان خارج کردن موتور بعد از نصب محصول بسیار ساده باشد. و نیاز به باز کردن کل سیستم نمی‌باشد.

کاربرد پنجره متحرک گیوتینی

پنجره گیوتینی به دلیل راحتی در کافی شاپ ها و رستوران ها، مراکز تجاری، اقامتگاه ها و دفاتر خصوصی، مراکز خرید و غیره بکارگرفته شود.

پنجره گیوتینی رستوران

فوق العاده برای رستوران ها

یکی از مکان هایی که می‌توان در آن از پنجره گیوتینی استفاده کرد، رستوران ها است. این نوع پنجره می‌تواند فضای داخلی و بیرونی رستوران ها را خاص جلوه دهد و آنجا را برای مشتریان جذاب تر کند. شما در هر زمان که نیاز باشد؛ پنجره بزرگ گیوتینی را با توجه به خواسته خود باز یا بسته می کنید، فقط کافیست دکمه روی ریموت را فشار دهید. به این ترتیب پنجره پانوراما می تواند نقش خوبی در جلب رضایت مشتری رستوران شما داشته باشد.

پنجره گیوتینی در معماری جهان

ایده آل برای خانه‌های هوشمند

پنجره گیوتینی می تواند برای تراس شما نیز استفاده شود. آنها می توانند برای خانه شما جذاب و کاربردی باشند و عملکرد تراس شما را هوشمند کنند. شما می توانید با کمک پنجره پانوراما استفاده خوبی(مطلوب تری) از تراس خود داشته باشید. پنجره پانوراما در تمام فصول قابلیت استفاده دارد. بنابراین این یک مزیت بزرگ برای خانه شما است. با انتخاب پنجره پانوراما برای خانه خود می توانید عبور هوا را به حداقل و یا حداکثر برسانید.

پنجره گیوتینی مجتمع تجاری

کاربردی در مجتمع های تجاری

مجتمع های تجاری نیز از دیگر فضاهای معماری هستند که به وفور می توانید پنجره پانوراما را در آن ببینید. در مجتمع های تجاری به جای پنجره های معمولی از پنجره های جدید گیوتینی متحرک استفاده می‌شود. تا عملکرد خوبی در محیط خود داشته باشید. با این نوع پنجره می توانید کنترل خوبی روی تهویه داشته باشید. علاوه بر این روی مصرف انرژی خود نیز تاثیر بگذارید.

پنجره گیوتینی روفگاردن

مدرن برای روف گاردن

روف گاردن های موجود در اکثر مناطق به صورت روباز است. البته در برخی از مناطق با آب و هوای سخت این نوع روف گاردن ها کمی مشکل ساز هستند. با وجود پنجره گیوتینی این مشکل نیز تا حد زیادی برطرف می شود. شما می توانید با کمترین هزینه پنجره پانوراما را با تنوع رنگی بالا برای سازه خود خریداری کنید.

مزایای و معایب پنجره گیوتینی

آب بندی و هوابندی بالا

پنجره گیوتینی را اغلب می‌توانید در کافی شاپ و یا رستوران مشاهده کنید. یکی از دلایل آن میزان بالای هوابندی محصول در کنار قابلیت بالای آن در باز و بسته شدن هوشمند آن می‌باشد. این محصول با پروفیل‌های الومینیوم دقیق و لاستیک‌های آب بند مهندسی شده مانع عبور هوا می‌شوند و فضای امنی را برای مشتریان ایجاد می‌کند.

قابلیت هوشمند سازی

پنجره گیوتینی با موتورهای هوشمند قابلیت اتصال به انواع سنسورهای باد و باران و سایر سیستم‌های هوشمند سازی را دارد. این ویژگی علاوه بر کاهش اتلاف انرژی در منزل امکان تبدیل  بالکن و تراس به یک محیط آرام و امن را فراهم می‌کند.

دید وسیع با پنل های عظیم شیشه

این نوع پنجره متحرک است و حرکت آن به صورت عمودی می باشد و می توان آن را به طور ثابت در بالا و پایین نصب کرد که با توجه به انتخاب و سلیقه خود می توانید نوع باز و بسته شدن آن را انتخاب کنید. این مدل پنجره، یکی از مدرن ترین و زیباترین پنجره، از سایر پنجره ها است. امکان دید وسیع با استفاده از این پنجره یکی از مزیت‌های این محصول  در معماری های مدرن است.

عملکرد وابسته به برق

از محدودیت‌های پنجره گیوتینی، عدم استفاده آن در زمان قطعی برق است. این مدل پنجره با استفاده از برق و ریموت کنترلی قابل استفاده هستند. در زمان قطعی برق تا حدود زیادی عملکرد این محصول تحت شعاع قرار گرفته و امکان بازو بسته کرده آن وجود نخواهد داشت.

در پنجره گیوتینی سیستم زنجیر و تسمه کدام مناسب تر است؟

نمونه یراق زنجیری پنجره متحرک

برای سیستم های بزرگ استفاده از مکانیزم زنجیری برای پنجره گیوتینی مناسب تر است اما در پنجره گیوتینی های کوچکتر سیستم تسمه ای پیشنهاد می شد زیرا کم صداتر است.

زمان ساخت برای پنجره گیوتینی چقدر است؟

با توجه به انبار شرکت، امکان ساخت پروژه حداکثر 14 روز خواهد بود. این زمان با توجه به رنگ پنجره گیوتینی و حجم پروژه مشخص می شود

محدودیت در ابعاد پنجره گیوتینی چیست؟

هر سیستم پنجره گیوتینی می تواند تا 11 متر مربع را پوشش دهد و حداکثر عرض یک پنجره گیوتینی حداکثر 4 متر می باشد

موتورهای به کار رفته در سیستم قابل تعویض هستند؟

قالب های وارداتی از کشور ترکیه به نحوی طراحی شده اند که در هر زمان به سادگی موتورها در دسترس هستند. البته ما استفاده از موتورهای اروپایی با طول عمر بالا را پیشنهاد می کنیم.